İşte kendinize iyi bakmadığınızın işaretleri!

Kendinize iyi bakmamanın sonuçları günlük hayatınız açısından oldukça can sıkıcı olacaktır.

Yaşam

İşte kendinize iyi bakmadığınızın işaretleri! UNUTKANLIK
Unutkanlık, algılamada güçlük ve odaklanma sorunu her zaman ilerleyen yaşlarda başımıza gelen bir sorun değildir. Erken yaşlarda da karşımıza çıkan bu problemler vitamin eksikliğinin ya da hormonal dengesizliklerin habercisi olabilir. Özellikle kadınlarda tiroid hormonunun mutlaka incelenmesi gerekir.

SÜREKLİ UYKU HALİ
Sağlığımız için en önemli şeylerden biri uykudur. Uykuya dalmakta sorun çekiyorsanız ya da gün içerisinde sürekli uyku halindeyseniz dikkat etmelisiniz. Uyku apnesi, yüksek tansiyon, depresyon, aşırı elektromanyetik yüklenim gibi sorunlarınızın olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz.

BACAKLARDA KRAMP
Ara sıra bacağımızda hissettiğimiz kas seğirmelerini ve krampları görmezden gelebiliyoruz. Fakat bu seğirmelerin sebebi magnezyum eksikliği olabilir. Badem, kabak çekirdeği ve muz gibi magnezyum bakımından zengin besinlerden destek alabilirsiniz.

EL VE AYAKLARDA KARINCALANMA
El ve ayaklarda gerçekleşen sürekli karıncalanma B12 vitamininin eksikliğini gösteriyor olabilir. B12 vitamini eksikliği tedavi edilmediğinde kansızlığa ve daha kötü sağlık sorunlarına sebep olabilir. Mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: