İŞTE MURAT ÜLKER’İN YENİ ORTAKLIĞI!

Gıda devi Ülker'in çatı şirketi Yıldız Holding Murat Ülker başkanlığında büyümeye devam ediyor...

Magazin

İŞTE MURAT ÜLKER’İN YENİ ORTAKLIĞI! 2010 sonu itibariyle 24 bin 400 çalışana ve 10.5 milyar dolar ciroya ulaşan Yıldız Holding’in 9’u yurtdışında olmak üzere 54 fabrikası bulunuyor.

280 marka altında 3 bin 500 çeşit ürün üreten firma bu fabrikalarda bisküviden çikolataya, süt ve süt ürünlerinden bebek mamasına, ambalaja kadar değişik seçeneklerde üretimler yapıyor..


Ülker'in 2011'de en az yüzde 15 büyüdüğü tahmin ediliyor. Yıldız Holding, yurtiçi ve dışında satın almalar ve ortaklıklarla geçtiğimiz yıllarda adından sıkça bahsettirmişti. Hatırlanacağı gibi 2008’de Türkiye’nin ilk ambalajlı ekmek markası UNO’ya da yüzde 50 ortak olmuştu.

Bu ortaklığın ardından Komşufırın ismiyle bir kafe-pastane zinciri de kurulmuştu. Nitekim geçen hafta bu önemi gösteren bir adım atıldı. Ülker’in patronu Murat Ülker, UNO’daki ortağı Doruk Holding’in kurucusu Hasip Gencer’le yeni bir şirket kurdu.

“Uno Taşımacılık ve Dağıtım Hizmetleri” unvanlı şirkette Murat Ülker, Ali Ülker, Hasip Gencer ve Günal İnce ortak. 2 milyon TL sermayeyle kurulan şirketle UNO’nun dağıtım hattı yeniden yapılandırılıyormuş. Dağıtım yapan araçlar daha özellikli hale getirilecekmiş. Böylece UNO markalı ekmekler tüketicilere daha taze ulaştırılacakmış
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: