İŞTE O GECCEDEN MUHTEŞEM FOTOĞRAFLAR..

Kanal D’nin, çeyrek asırdır izleyicileriyle buluşan, Türk televizyon tarihinin kilometre taşı programlarından olan ve artık Türkiye’nin haber klasiği haline gelen “32 Gün” programının ve Kanal D Haber Grup Başkanı, haberciliğin duayeni M. Ali Birand’ın ekranlardaki 25. yılı, önceki akşam (10 Aralık Cuma) Koç Müzesi’nde düzenlenen çok özel bir davetle kutlandı. Vodafona’un katkılarıyla gerçekleştirilen gecede Vals Müzik sahne aldı.

Magazin

İŞTE O GECCEDEN MUHTEŞEM FOTOĞRAFLAR.. Kanal D'nin ve M. Ali Birand'ın ev sahipliğinde gerçekleşen davete; Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan TV Holding Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı ve eşi Ahmet Faralyalı, Doğan TV Holding CEO'su İrfan Şahin, Kanal D Genel Yayın Yönetmeni Pelin Diştaş Yaşaroğlu katıldı.

“32. Gün” zaman tüneli…

Gerek büyük başarılarla dolu 25 yıllık ekran serüveni, gerekse yetiştirdiği gazetecilerle adeta bir okul olan “32. Gün” programı ekibinde, bugünün birçok başarılı gazetecisi ve televizyoncusu da yıllar içerisinde görev aldı. İşte o isimlerden Ali Kırca, Rıdvan Akar, Cüneyt Özdemir, Bülent Çaplı, Çiğdem Anat, Serdar Akinan, Deniz Arman, Mithat Bereket, Ahmet Sever, Talip Korkmaz, Nihat Özcan ve Savaş Ay da bu özel gecede bir araya geldiler.

Geccede neler yaşandı?

“32 Gün” programının ve M. Ali Birand'ın ekranlardaki 25. yılı kutlama daveti bir kokteyle başladı ve ardından kutlama yemeğine geçildi.

Burada davetlilere hitaben bir konuşma yapan M. Ali Birand “Hiçbir şey bilmiyordum. Ama bir şeyler yapmak istiyordum. Büyük bir cesaret göstererek bu işe başladım. Zamanın bu kadar çabuk geçmesini beklemiyordum ama bir baktım ki 25 yıl olmuş. Bu gece bizimle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Bu gece sizlerle yani ailemle birlikte olmak benim için büyük mutluluk.” diye konuştu.

Davete telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birand'a iyi dileklerini ileterek, “25. yılınızı tebrik ediyorum. Türkiye'de haber yapmanın çok zor olduğu dönemlerde, her şeyi ortaya döken kişi oldunuz. Yolunuz açık olsun. Daha uzun yıllar birlikte olmak dileğiyle” şeklinde konuştu. Ardından davetliler M. Ali Birand Aile ve 32. Gün 25. yıl filmlerini izlediler. Orkestra eşliğinde davet yemeği devam ederken, “32. Gün” programında daha önce görev alan tüm isimler, bu gecenin anısına birlikte fotoğraf çektirdiler.

Ali Kırca da geccede, “32. Gün az insanla başladı ama yıllar ilerledikçe tüm Türkiye ile devam eden bir masal oldu. 32. Gün Rahmi Koç Müzesi'nde bir taş, M. Ali Birand ve 32. Gün ekibi kaşıkçı elması” diye konuştu.

M. Ali Birand ve eşinin açılış dansıyla süren ve diğer davetlilerin de onlara eşlik ederek devam eden gece, neşeli saatlerin ardından sona erdi. Gecceye ayrıca, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Altan Öymen, Mehmet-Canan Barlas ve Nazlı Ilıcak, Ömer Karacan, Ali Karacan, Filiz Akın ve eşi Sönmez Köksal, Selma Türkeş, İnci-Erol Aksoy, Gülin-Akın Öngör, Sedef-İbrahim Betil, Erol-Tilda Tezman, Belma Simavi, Vural-Meral Gökçaylı, Selahattin- Ayşe Beyazıt, Azize Taylan, Gülin-Akın Öngör katıldı.

fotoğraflar için tıklayın

Bunlarda ilginizi çekebilir: