İşte o günlük!

Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın tavanarasında bulunan kayıp günlüğü yayımlandı.

Kültür-Sanat

İşte o günlük! Edebiyat ve sinema dünyasına Dracula adlı eseriyle damgasını vuran ve aradan geçen bunca zamana rağmen hala büyük bir ilgi gören Bram Stoker'ın uzun bir zaman unutulmaya terk edilen kayıp günlüğünde bu büyük yazarın hayatına, çalışma tarzına ve efsane eseri Dracula'nın ipuçlarını buluyoruz. Dracula'nın yazarının kayıp günlüğü bulundu!

İthaki Yayınları'nın Kalem ve Yaşam dizisinin ilk kitabı olma özelliğini de taşıyan Bram Stoker'ın Kayıp Günlüğü, Stoker'ın 1871-1882 yılları arasındaki yaşantısına ışık tutmakla birlikte, gotik edebiyatın başyapıtı sayılan Dracula'ya ilişkin pek çok ilginç bilgiye de yer veriyor.

Stoker'ın Dublin Kalesi’nde memur olarak çalıştığı dönemi kapsayan 100 küsur sayfalık günlük, yazarın torununun oğlu Noel Dobbs'un evinin tavanarasında bulunur. Stoker'ın akrabası Dacre Stoker ve Transilvanya Dracula Derneği'nden Dr. Elizabeth Miller tarafından kitaplaştırılır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: