İşte 'O Ses Türkiye' birincileri...

TV8'de yeni sezon bölümleriyle ekrana gelmeye hazırlanan "O Ses Türkiye"nin çekimleri başladı. Yıldız Tilbe, Murat Boz, Hadise, Gökhan Özoğuz, Hakan Özoğuz'un jürisinde bu yıl yer alacağı yarışmada, geçmişten bugüne kadar kimler birinci oldu? İşte 'O Ses Türkiye' birincileri...

Magazin

İşte 'O Ses Türkiye' birincileri... Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın üstlendiği "O Ses Türkiye"den bugüne kadar birçok ses geçti. Ancak birinci olabilen sadece onlardı. İşte 2012'den 2017'ye "O Ses Türkiye" birincileri...

DODAN ÖZER-2017
O Ses Türkiye 2017 birincisi Dodan Özer 38 yaşında. Asıl memleketi Muş’un Varto ilçesi olan Dodan, İstanbul’da yaşıyor. Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kurdu. O Ses Türkiye'de Hadise'nin takımında yer alan Dodan Özer ilk gün Ali Ekber Çiçek’e ait “Haydar Haydar” isimli parçayı seslendirdi.

EMRE SERTKAYA-2016
O Ses Türkiye 2016 birincisi Emre Sertkaya, 22 yaşında. İstanbul'da yaşıyor. Aslen Batmanlı olan Emre Sertkaya, O Ses Türkiye'ye ilk olarak Yüksek Sadakat grubuna ait "Haydi Gel İçelim" şarkısıyla çıktı. Ebru Gündeş ile Hakan-Gökhan Özoğuz ikilisinin döndürmeyi başaran genç yarışmacı, jüri tercihini Hakan-Gökhan Özoğuz ikilisinden yana kullandı. Emre Sertkaya'ya şampiyonluğunu getiren ise "Haberin Yok Ölüyorum" şarkısı oldu.

ELNUR HÜSEYNOV-2015
O Ses Türkiye 2015 birincisi Elnur Hüseynov 3 Mart 1987 Aşkabat doğumlu. 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı. Daha sonra O Ses Türkiye'ya katılan Elnur final akşamı 'O Sole Mio' 'Lutch' ve son olarak da 'Aşk' parçasını söyleyerek yarışmanın birincisi oldu.

HASAN DOĞRU-2014
O Ses Türkiye 2014 birincisi Hasan Doğru Gökhan Özoğuz'un takımındaydı. Hasan Doğru yarışmadan sonra 9 ayda yaklaşık 40 kilo verdi ve 115 kilodan 75 kiloya düştü.

MUSTAFA BOZKURT-2013
O Ses Türkiye 2013 birincisi Mustafa 27 yaşında. Mustafa Bozkurt, Yarışmada Ahmet Kaya'nın 'kafama sıkar giderim' şarkısıyla büyük ses getirdi. Mustafa Bozkurt, Mustafa Sandal'ın takımındaydı.

OĞUZ BERKAY FİDAN-2012
Oğuz Berkay Fidan Edirne 1995 doğumlu. Müzikle ilgilenmeye dört yaşında org çalarak başladı. O Ses Türkiye programının 2011–2012 yıllarında yayımlanan ilk sezonunun birincisi olarak tanındı. Yarışmada, Murat Boz'un takımında yer aldı. İlk single'ı Olmuyor'u Avrupa Müzik etiketiyle Şubat 2013'te satışa sundu. Şarkıda, Murat Boz ile düet yaptı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: posta.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: