İşte seksi ve dolgun dudaklar için öneriler...

Özellikle kadınlar dolgun dudaklara sahip olmak için bazı yollara başvuruyorlar. İşte seksi ve dolgun dudaklar için öneriler...

Kadın

İşte seksi ve dolgun dudaklar için öneriler... Dolgun dudakları niçin bu kadar güzel buluyoruz biliyor musunuz? Çünkü dolgun dudaklar bir anlamda gençliğin de simgesidir. Çünkü zamanla kadınlık hormonlarının üretimi azaldıkça kadınların vücudunda da önemli değişimler olur. Doğurganlığın azalması, cildin kuruması, saçların azalması ve dudakların incelmesi bu değişimlerden bazılarıdır. Eğer dudaklarınız zamana yenilip eski dolgunluğunu yitirdiyse, öncelikle yazımızdaki dolgun dudaklar için önerileri okuyarak işe başlayabilirsiniz. Böylece küçük bir girişimle birkaç yaş geriye kolaylıkla dönebiliriz.

Dudaklarınıza çekicilik katmanızı sağlayacak öneriler;

Enjeksiyon

Yabancı dolgu madde enjeksiyonu
Kolajen ve hyalurinik asit dudaklara dolgun görünüm vermek için en sık kullanılan yabancı dolgu maddeleridir. Bunların uygulaması ise son derece basittir ve kişi günlük hayatına hemen aynı gün dönebilir. Ancak bu kalıcı bir çözüm değildir maalesef çünkü en fazla 6 ay içinde dudaklar eski haline tekrar dönecektir.

Dolgun Dudaklar İçin Operasyon

Kişinin Kendi Dokusuyla
Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudakları dolgunlaştırmak mümkün. Bu dokular ile hazırlanan doku kokteyli dudaklara basit bir şekilde enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle kolayca yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için bu yöntemde alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor ve işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Kesilerle
Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan da çeşitli kesi teknikleri ile daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha da kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve sonradan da değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit bir girişim.

Doğal Yöntemler İçin Öneriler
Dudak estetiğine gerek kalmadan da dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz elbette. Her kadının hayali olan dolgun dudaklar için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. İşte son derece doğal yöntemlerle de ulaşabileceğiniz dolgun dudaklar için birkaç ipucu…

Nemlendirme
Dudaklar yeterince nemli olduğu zaman daha yumuşak ve dolgun görünür. Yatmadan önce dudak besleyici krem kullanmak, dudaklarına ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Böylece sabaha, ruj öncesi mükemmel bir zemin hazırlamış olacaksınız.

İpucu: Ruju uygulamadan önce, dudaklarınıza diş fırçasıyla yuvarlak ve nazik hareketlerle peeling yapın. Ayrıca nane yağıyla masaj yaparak daha büyük dudaklar elde edebilirsiniz.

Ruj
Rujunuzu uygulamadan önce aynı tonlarda bir dudak kalemiyle çerçeve çizip içini boyamak da çok yardımcı olacaktır. Kalıcı etkiyi arttırmak için rengi uygulamadan önce transparan pudra kullanabilirsiniz. Dudak çevrenize aydınlatıcıyı nazikçe uygulayıp bu bölgeyi kusursuzlaştırabilirsiniz.

İpucu: Üst dudak çizgisinin ortasına, yani v şeklindeki küçük bölgeye ve alt dudak çizgisinin ortasına beyaz kalem uygulamak dudakları olduğundan daha büyük gösterecektir.

Dudak Egzersizi
Dikkat ederseniz üflemeli çalgılarla ilgilenen kişilerin dudakları dolgundur. Bunun sebebi dudaktaki kasların çalıştırılıp geliştirilmesidir. Dudakları dolgunlaştırmak için bir müzik aletini çalmaya çalışmaya gerek yok. Günde 5-10 dakikanızı dudak egzersizlerine ayırarak siz de kalıcı ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

İpucu: Günde bir kere 3-5 dakika boyunca sevdiğiniz bir melodiyi ıslık çalarak seslendirmeniz dudak kaslarınızı harekete geçirecektir.

Dudaklar tamamen kapalı bir biçimde olabildiğince yanakları da gerginleştirerek gülümsemek dudak kaslarını farklı yönde çalıştıracaktır. Gülümseme hareketinden sonra öpücük pozisyonuna sokulan dudaklar bu hareketle zıt yönde çalıştırılacaktır. 5 saniye boyunca gülümseme ve öpücük hareketleri uygulandıktan sonra birkaç saniye ara verilip tekrar edilmelidir . Bu egzersizin günde 20 defa yapılması yeterli olacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: