İşte seyyar fıçı ev!..

Kastamonu'nun İhsangazi İlçesi'nde fırınlanmış köknar keresteden yapılan Karadenizliler'e özgü 5 metrelik fıçı ev, ilgi çekti. Sezonluk etkinliklerde de kullanılıp, turistlerin ilgi odağı olan fıçı ev, römork sayesinde taşınabilme özelliğine de sahip bulunuyor.

Yaşam

İşte seyyar fıçı ev!.. İhsangazi'de yatay fıçı görünümündeki 5 metrelik ahşap evi görenler şaşırıyor. Römörk sayesinde istenilen alana taşınabilen fıçı ev, en çok turistlerin ilgi odağı oldu.

Kastamonu El Sanatları Müdürlüğü tarafından İhsangazi ilçesine hediye edilen fıçı ev, ilçede düzenlenen sezonluk etkinliklerde de kullanılıyor. İhsangazi Belediye Başkanı AK Parti'li Zühtü Danacı, ilçenin dağ ve doğa turizminde öncelikli olduğunu belirtirken, şöyle dedi:

"Fıçı ev ilçemize gelen turistlerin ilgi odağı oluyor. Görenler önce şaşırıyor, ardından içine girdiklerinde masada oturup fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyorlar. Yeşil ile iç içe olan ilçemizde fıçı ve diğer birçok güzellikleri görmek için vatandaşları İhsangazi'ye davet ediyorum."
Vural AKKİRPİ/İHSANGAZİ (Kastamonu), (DHA)

Bunlarda ilginizi çekebilir: