İŞTE TÜRKİYE'NİN YENİ YÜZÜ!

Türkiye'nin tanıtımı için çekilen yeni filmde, Türkiye'nin gülen yüzü Şebnem Sürücü oldu.

Magazin

İŞTE TÜRKİYE'NİN YENİ YÜZÜ! Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlatılan filmde Türk kadınını temsil eden Sürücü, bunun kendisi için büyük şans olduğunu belirterek 'Türk kadınının temsilcisi olmak bana gurur verdi. Böylesi bir projede yer almak, her güzele nasip olmaz' dedi.

Türkiye'nin yüzü olmanız için teklif nasıl geldi?

- Türkiye'nin tanıtım filmini çekmek üzere Amerika'dan gelen grup, fotoğraflarımı görüp beğenmiş. Bunun üzerine beni çağırdılar. Görüşmenin ardından deneme çekimleri yaptık. Sonra da stüdyo ve İstanbul-Taksim'deki gerçek çekimleri gerçekleştirdik.

Yurtdışında tanınıyorsunuz da, Türkiye'de neden çok popüler bir isim değilsiniz?

- Kendini ortaya fazla koyan biri değilim çünkü... Türk kadınını dünyaya benimle tanıtmaları tabii ki çok önemli ve kendi adıma gurur verici. Haliyle Türkiye'nin de beni tanıması gerekir artık... Türkiye tanıtım filmi başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın her köşesinde gösteriliyor. Bu benim açımdan büyük avantaj...

Kendinizi şanslı hissediyor musunuz?

- Tabii ki... Bundan önce ve bundan sonra yapacağım hiçbir iş, beni bu kadar mutlu edemez. Türk kadınının temsilcisi olmak bana gurur veriyor.

Avrupa'da buna benzer tanıtımlarda görev aldınız mı?

- Best Model yarışmasından önce 'Sultanların Dansı' grubunda profesyonel olarak dans ediyordum. O dönem Türkiye'nin tanıtımını birçok ülkede yapıyorduk. Herkes Türk danslarına ve müziğiklerine hayran kalıyordu. Ama bu iş çok daha ayrı bir şey. Bu şans her güzele nasip olmaz.

Yabancı dil biliyor musunuz?

- İtalyanca ve İngilizce'yi çok iyi derecede biliyorum. Üçüncü dil olarak Almanca dersleri almaya da başladım.

Bundan sonra neler yapacaksınız?

- Sinema filmi projesi var, bununla ilgili görüşmeler sürüyor. Televizyonla ilgili teklifler de geldi. Yaz sezonu için düşünüyorum televizyonu, çünkü şu an okulum devam ediyor. Yeni reklam teklifleri için de bazı firmalarla görüşme halindeyiz.

Bir milyon dolarlık gülücük

Özellikle gülümsemeniz çok beğeniliyor. Neler söyleyeceksiniz?

- Evet, çekimlerde özellikle gülümsemem ilgi çekmiş. Çekimi gerçekleştiren Amerikalı arkadaşlar '1 milyon dolarlık gülücük' diye espri yapıyorlardı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: