İŞTE 'UZUN HİKAYE' FİLMİNDEN İLK KARELER!

En son “Ezel” dizisiyle seyirci karşısına çıkan Kenan İmirzalıoğlu, Osman Sınav’ın “Uzun Hikaye” filminde başrolü üstlendi. Tuğçe Kazaz’la birlikte kamera karşısına geçen ünlü oyuncu, bu kez bir aile babasını canlandırıyor.

Magazin

İŞTE 'UZUN HİKAYE' FİLMİNDEN İLK KARELER! Yönetmen Osman Sınav ve oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri “Uzun Hikaye” projesine nihayet start verildi. Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanan, senaryosunu Yiğit Güralp’in yazdığı filmin çekimlerine İstanbul dışında başlandı. Altı ayrı kasaba ve istasyonda yapılacak çekimler, iki ay sürecek.

DEV OYUNCU KADROSU

Öyküsü 1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan “Uzun Hikaye”de Kenan İmirzalıoğlu, yuvasına düşkün bir aile babasını canlandırıyor. İmirzalıoğlu’nun eşi rolünde ise ünlü manken Tuğçe Kazaz var. Filmde ayrıca Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Erkan Avcı, Ushan Çakır, Damla Sönmez ve Batuhan Karacakaya da rol alıyor.

Sen nerelisin? Sevda köylüyüm

“Uzun Hikaye”nin senaristi Yiğit Güralp, filmin konusuyla ilgili şunları söylüyor: “Film, uzayıp giden demiryollarında, kasaba kasaba dolaşarak geçen ömürleri boyunca, ‘Sen nerelisin?’ diye sorulduğunda ‘Sevda köylüyüm’ yanıtını veren çok ama çok iyi insanların ölümsüz aşklarını, adalet, doğruluk ve eşitlik üzerine bir yaşam kurma mücadelelerini anlatıyor.”

Bunlarda ilginizi çekebilir: