İŞTE YAŞADIĞINIZ AŞKIN MALİYETİ!

“ilişki arayışının”, 156’sı arkadaş bulma siteleri ya da ajanslarına, 602’si ilk 7 randevuya gitmek üzere bekar İngilizler’e yılda 1650 sterline mal olduğu ortaya çıktı. Yani bir bekar İngiliz, “aşk için” yılda ortalama 3 bin 330 sterlin harcıyor.

Magazin

İŞTE YAŞADIĞINIZ AŞKIN MALİYETİ! Yine de bir randevunun ortalama tutarı geçen yıla göre düşük. Geçen yıl randevu için 87 sterlini gözden çıkaran İngilizler, bu yıl randevu için 69 sterlin veriyor.

Yakınlık kurulduktan sonrasında da cepten para çıkmaya devam ediyor. Çiftler, "ilk anların büyüsünü" korumak için toplam 1680 sterlin harcıyor. Bunun 970 sterlini restoran ve şaraba, 184'ü yolculuğa, 148'i hediyelere, 63'ü çiçek ve çikolataya, 63'ü ise taksiye gidiyor.

Araştırmaya göre erkekler ilişkinin ilk 6 ayında daha cömert. Erkekler, bu dönemde sevdikleri için 1426 sterlin harcarken, kadınlar 740 sterlinde kalıyor. Ancak ilişki süresi uzadıkça dengeler değişiyor. İlişki 1 yılı geçtiğinde erkekler sevdiklerine 987, kadınlar 784 sterlin harcama yapıyor.

Aşkı arayış kadar ayrılıklar da masraflı. Ayrılık, İngilizlere yılda toplam 5 milyon sterline mal oluyor. Kadınların yaklaşık 38'i, erkeklerin yüzde 47'si aldıkları CD, ceptelefonu, evcil hayvan, mücevher ve hatta arabayı eski sevgililerine bırakıyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: