İTALYA'DA KORKUNÇ GEMİ KAZASI!

İtalya'nın batısında seyir halindeyken, karaya oturan ve içinde Türk yolcuların da bulunduğu ''Costa Concordia'' gemisinin yaptığı kazada ölü sayısı artıyor..

Magazin

İTALYA'DA KORKUNÇ GEMİ KAZASI! Grosseto kenti yakınındaki Giglio Adası açıklarında karaya oturan gemiden kurtulan yolcular gruplar halinde adadaki Santo Stefano Limanı'na taşınmaya başlandı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ettiği belirtildi.

Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, gemide bulunan Sırrı Tayfun Bora ve eşi, Mustafa Recep Tunççelik ve eşinin yanı sıra Almanya'da yaşayan Ajlan Barut ve Reyhan Dinç’in sağ olarak Santo Stefano Limanı'na ulaştıkları bildirildi.

Gemide bulunan diğer üç Türk vatandaşı hakkında henüz bilgi edinilemedi.

"TİTANİK GİBİ"

Santo Stefano Limanı'na feribotla nakledilen 600 kişi arasında yer alan İtalyan Pasquale Zumpo, "Tam bir kabustu. Titanik filminde gördüklerimiz yaşadıklarımızın yanında hafif kalır. Gemideki tahliye operasyonu tam anlamıyla felaketti. Kazadan bir saat sonra sandallara bindirmeye başladılar. Gemi yan yatıyordu. Ayakta duramıyorduk. Restorandaki masalar iki duvar arasında gidip geliyordu. Denize atlayanlar olduğunu gördük. Gemi yana yattıkça, bizim binmemiz gereken kurtarma botları da denize dökülüyordu. Bize Titanik dehşetini yaşattılar" dedi.

Yolcular arasında bulunan gazeteci Francesca Migliavacca ise yaşadıklarını, "Mürettebat dışarı çıkmamızı söylüyordu. İnsanlar kurtarma botlarının başına yığıldı. Bizim bulunduğumuz bot denize indiğinde defalarca geminin gövdesine çarptık. Boşlukta gibiydik. Dehşet vericiydi" diye anlattı.

Hırvat bir yolcu da "Gemi yan yattığında, kurtarma botlarından biri denize indirilmek istenirken geminin gövdesine çarptı ve bazı kamaraların da hasar görmesine neden oldu. Botta bulunanlardan bazılarının kötü yaralandığını gördük. Ölenler de olabilir" dedi.

Balayı için gemide bulunan İtalyan Francesco ve Caterina çifti ise "Bu balayını ömrümüz boyunca unutmayacağız. Biz botlara koştuk ama personel bizi salona döndürmeye çalıştı. Neyse ki onları dinlemedik ve şu anda hayattayız" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: