İtfaiyecilerden eğlenceli eğitim!

Çocuklara eğlenerek öğrenme deneyimi sunan ve dünyanın ilk uluslararası tema parkı olan KidZania Çocuk Cumhuriyeti, sosyal sorumluluk kampanyalarına bir yenisini daha ekledi.

Diğer Haberler

İtfaiyecilerden eğlenceli eğitim! Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uzman itfaiyecileri KidZaniaiçinde yer alan Eyüboğlu İtfaiyesi ünitesinde çocuklarla biraraya geldi. Çocuklara yangında korunma yöntemlerini anlatan itfaiyeciler, bir yangın anında neler yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundular. Eğitimin ardından çocuklar, KidZania’da yer alan çocuklara özel alanda çıkan temsili yangını söndürmek için itfaiye aracına binerek büyük heyecan yaşadılar. Uzman itfaiyecilerle birlikte yangını söndüren çocuklar, bundan sonra daha bilinçli davranıp dikkatli olacaklarını söylediler.

KidZania İstanbul Hakkında

KidZania, dünyanın önde gelen deneyimleyerek öğrenmeye yönelik eğlenceli eğitim markasıdır.

Eğlendirirken eğitme (edutainment)sektörünün öncüsü olan ve sektörünün dünyada en hızlı büyüyen, sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekânda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyasıdır.

KidZania Çocuk Cumhuriyetleri’nin 16.sıolan KidZania İstanbul, Akasya Acıbadem içinde 10.000 m2lik dev bir alanda inşa edildi.

*Çocuklar, KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına uygun; yaklaşık 90 rol üstlenerek, diledikleri meslekleri seçebiliyorlar. Gerçek bir şehir düzenlemesi içinde, çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış Hastane, İtfaiye, Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Üretim Fabrikaları, Havacılık Akademisi, Diş Sağlığı Merkezi, Banka, Stadyum vb. çok sayıda aktivite alanına sahip KidZania’yı ziyaret eden çocuklar ; “Doktor”, “İtfaiyeci”, “Diş Hekimi” vb. meslekleri canlandırabiliyorlar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: