İYİ DİNLEYEN İYİ SEVİŞİYOR

Magazin

İYİ DİNLEYEN İYİ SEVİŞİYOR Yapılan araştırmaya göre, iyi dinleyen erkekler yatakta daha iyi.

ABD'de yapılan bir araştırma iyi bir dinleyici olan ve anlayışlı erkeklerin daha iyi bir seks partneri olduğunu ortaya koydu.

Buna göre, iletişim kurabilen ve iyi bir dinleyici olan erkekle birlikte olan kadının orgazma ulaşması çok daha muhtemel ve kolay.

Araştırmada özsaygı, özerklik ve empati kurabilme özellikleriyle orgazm düzenliliği, oral seksten zevk alma ve oral seks yaparken hoşlanma gibi cinsel hazza dair unsurlar karşılaştırıldı.

Johns Hopkins Üniversitesi Kamu Sağlığı Bölümü'nden araştırmacı ekip, kadınlarda cinsel haz ile empati kurabilen bir erkek partner arasında tutarlı bir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Araştırmacılar, erkeklerin duyarlı ve ilgili olduğu zamanlarda bunun bir 'geribesleme döngüsü' yarattığını ve kadının duyduğu hazzın arttığını belirledi.

Araştırmada ayrıca kadınlar arasında, özsaygı, kendinden memnun olma, özerk hissetme duygularının cinsel haz düzeyinin yükselmesiyle paralel olarak arttığı tespit edildi.

Araştırmacı Adena Galinsky ve ekibi, çalışmaları sırasında 18-26 yaş arası 3 bin 237 kişinin yanıtlarını inceledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: