JESSICA ALBA, RIHANNA İLE PARİS'TE

O şimdi hamile bir kadın. Zaten sütlenmeye başlayan göğüslerine bakınca bu hemen anlaşılıyor. Birçok insan hamile kalınca Jessica'nın çirkinleşeceği görüşündeydi. Ama herkes yanıldı. Hamilelik ona çok yakıştı. Jessica Alba geçtiğimiz günlerde Paris'te Fendy Party'ye katıldı. Yanında ünlü şarkıcı Rihanna vardı. Şimdi bu anne adayı güzel kadını biraz daha yakından tanıyalım.

Magazin

JESSICA ALBA, RIHANNA İLE PARİS'TE Asıl adı Jessica Marie Alba... 28 Nisan 1981 doğumlu. Altın Küre'ye de aday gösterilen ABD'li ünlü oyuncu. Dark Angel (Karanlık Melek), Sin City (Günah Şehri), Fantastic Four (Fantastik Dörtlü) ve Into the Blue (Maviliklere Doğru),Idle Hands ve Good Luck Chuck gibi yapımlarda rol aldı. Maksim dergisinin Hot 100,Askmens.com sitesinin 99 En Fazla Beğenilen Kadın ve FHM'in 2007'de yaptığı Dünyadaki En Seksi Kadınlar listelerinde bir numara oldu.

Alba beş yaşında iken oyunculuğa ilgisini göstermeye başladı.İlk oyunculuk deneyimini on iki yaşında,bir oyunculuk ajansına kaydolmasından dokuz ay sonra yaşadı. İlk film deneyinimini Gail adlı küçük bir rolle 1994 yapımı Camp Noadlı film ile yaşadı.Önceleri bu filmde iki haftalık bir rol için düşünülse de,filmde yer alan aktrislerden birinin ayrılması üzerine iki ay kadar bu film setinde çalıştı.

Alba çocukken Nintendo ve J.C.Penney'in iki adet reklamında oynadı. Ardından iki adet kısa filmde yer aldı. 1994 yılında gereksiz Jessica rolüyle Nickelodeon'da yayınlanan The Secret World of Alex Mack adlı dizinin üç bölümünde boy gösterdi. 1995 yılında Fliiper dizisinin ilk iki sezonunda Maya rolüyle izleyenlerin karşısına çıktı.Annesinin cankurtaran olması nedeniyle yüzmeyi yürümesinden bile önce öğrendiği için bu yeteneğinden ,dizi çekiminde bu yeteneğinden bol bol yararlanıldı. Dizi çekimleri Avustralya'da yapıldı. Ayrıca, Jessica Alba sertifikalı bir aletli su altı dalıcısıdır.

Good Luck Chuck'ın çekimleri Sırasında Jessica Alba 1998 yılında da Alba bazı dizilerde görünmeye devam etti. Drama türünde olan Steven Bochco'da Melissa Hauer rolüyle Brooklyn South adlı bölümde oynadı. Yine aynı yıl Beverly Hills 90210 dizisinde Leanne karakterini iki bölüm boyunca,The Love Boat: The Next Wave dizisinde de Layla karakterini canlandırdı. 1999 yılında Randy Quaid ile beraber başrolünü paylaştığı P.U.N.K.S. adlı filmde yer aldı. Alba, liseden mezun olduktan sonra Atlantic Theater Company'de William H. Macy ve eşi Felicity Huffman'dan oyunculuk dersleri aldı. (Atlantic Theater Company Pulitzer ödüllü senaryo yazarı ve yönetmen olan David Mamet'in kurduğu bir oyunculuk okuludur.)

Alba, 1999 yılında Drew Barrymore'un başrolünü oyndaığı bir lise filmi olanNever Been Kissed isimli filmde oynayarak Hollywood'un ilgisini çekti. Ardından yer aldığı komedi-korku türündeki bir film olan Idle Handsde Devon Sawa ile karşılıklı oynayarak dikkatleri üstüne çekmeye devam etti. Fakat,film sektöründeki en büyük parlamasını ,James Cameron'ın yönettiği Dark Angel adlı dizi ile yaptı. Dizide Alba, Max Guevara adlı genetik özellikleri değiştirilmiş bir süper askeri canlandırmaktaydı. Amerikan Fox adlı televizyon kanalının yayınladığı dizinin,2000-2002 yılları arasında iki sezonu yayınlandı ve sonra bitti.

Alba'nın yer aldığı en önemli filmler bir dansçı ve aynı zamanda dans koreografını canlandırdığı Honey, dansçı Nancy Callahan'ı canlandırdığı Sin City ve Marvel'in bir çizgi romanı olan Fantastik Dörtlü'nün sinemaya uyarlandığı Fantastik Dörtlü filmleridir. Ayrıca 2006 MTV Film Ödülleri'nde (MTV Movie Awards) King Kong, Görevimiz Tehlike 3, Da Vinci Şifresi gibi filmler ile ilgili komedi türünde skeçlerde oynadı. Şu anda planlanma aşamasında olan yapımları arasında The Eye and Sisters filmi vardır.

2006 yolında Askmens.com sitesinde Dünyadaki En Güzel 99 Kadın listesinde oylama sonucu birinci seçildi. 2007 yılında Maxim dergisinin yine en güzel kadinlar ile ilgili yüz kişinin olduğu bir listede Lindsay Lohan'ın ardından ikinci seçildi. GQ ve In Style dergilerinin de 2007 Haziran sayılarında dergi kapağı oldu.Aynı yıl FHM'in sekiz milyon kişinin oy kullanması sonucu oluşturduğu listede 2007 Yılının En Güzel Kadini seçildi.

Alba'nın popüler kültürde çok başarılı bir yeri vardır.Buna kanıt olarak, TEen Choice ödüllerinde 2001 yılında En İyi Bayan Oyuncu Ödülü dalında Dark Angel'da oynadığı rol ile aldığı ödül gösterilebilir.Ayrıca başarılarının arasında Maxim dergisinin En Güzel 100 Kadın listelerinde 2003, 2004, 2005, 2006, ve 2007 yıllarında olmak üzere toplam beş kez yer alması da örnek gösterilebilir.2006 yılında MTV Sinema Ödülleri'nde En Seksi Performans dalında Sin City filmindekiNancy Calahan rolü ona bu ödülü kazandırdı.2007 yılında da aynı şekilde Spike TV Guys tarafından aynı konuda bir ödül kazandı.

2006 yılında Playboy dergisi tarafından Mart ayının dergi kapağına koyulması ve Yılın En Seksi Bayanı seçilmesi sonucu Alba,bu dergiye dava açtı.Çünkü dergi, Alba'nın Maviliklere Doğru filminin afişi için verdiği pozu kullanmış ve kullanırken de Jessica Alba'dan izin almamıştı.Alba'nın bu çıplak içeren pozunun izinsiz kullanlması sonucu açılan dava, Alba tarafların anlaşması sonucu geri çekildi.Bunun nedeni de derginin sahibi olan Hugh Hefner'ın Alba'dan kişisel olarak özür dilemesi oldu. Hefner, bunun karşılığında özür niteliğinde Alba'nın desteklediği iki hayır kurumuna yüksek miktarlarda bağiş yaptı.

Alba,toplum tarafından sürekli bir seks idolü olarak anılmasını sevmedğini sık sık ifade etmektedir. Bunu Her nasılsa Natalie Portman hiç bir zaman böyle bu tür şeyle ile anılmıyor diyerek bir röportajında yakınmıştır. Ayrıca Alba, sadece oyunculuğu ile ön plana çıkmak istediğini, ciddi bir aktris olarak anılmak istediğini ve bunun için de daha fazla projede yer almak zorunda olduğunu ve artıkyer aldığı yapımlarda daha seçici olması gerektiğini de bir röportajında dile getirmiştir.

Alba, bir çok hayır kurumuna üyedir ve bunlara katkıda bulunmaktadır. Bu kurumlar arasında; Clothes Off Our Back, Habitat for Humanity, National Center for Missing and Exploited Children, Project HOME, RADD, Revlon Run/Walk for Women, SOS Children Villages, Soles4Souls and Step up.Bu kurumlar kadın sorunları,çocuklar,çevre kirliliği konularında aktif olan kuruluşlardır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: