JULIANNE MOORE'DAN İTİRAFLAR..

Julıanne Moore'un en zoru başarma tutkusu, birbirinden çok farklı karakterleri canlandırmasını sağladı. 49 yaşındaki Moore, 16 Nisan'da vizyona giren 'A Single Man' filminde Tom Ford'la çalışmanın nasıl bir tecrübe olduğunu Harper's Bazaar dergisine anlattı

Magazin

JULIANNE MOORE'DAN İTİRAFLAR.. 'Sapık', 'Hannibal', 'Manolya', 'Cazibe Kanunları' ve şimdi de başrolünü Colin Firth'le paylaştığı ünlü modacı Tom Ford'un yönettiği 'A Single Man' (Tek Başına Bir Adam) filmiyle dikkatleri üzerine çekti Julianne Moore. Harper's Bazaar dergisine kapak olan kızıl güzel, dergiye sinemayla ilgili itiraflarda bulundu...

Hollywood'a adımını attığı ilk andan bu yana ateş kızılı saçlarıyla dikkatleri üzerine çeken ünlü aktris, sadece 1.52'lik boyuna rağmen beyazperdenin en zarif aktrislerinden birisi... Dünyaca ünlü modacı Tom Ford, 1964 yılında Christopher Isherwood'un kaleme aldığı romandan yola çıkarak senaryosunu yazığı ve yönettiği 'A Single Man' adlı filmde Colin Frith'le başrolleri paylaşan Moore için, "Kameralar onu seviyor" diyor.

Moore, filmde 1962 yılında Los Angeles'ta son derece zor şartlarda yaşayan Charlotte (ya da Charley) adında 40'lı yaşlarında etkileyici bir İngiliz dulu canlandırıyor. Eski sevgilisi ve yakın dostu olan George (Colin Firth) ise, kısa süre önce bir otomobil kazasında ölen 16 yıllık erkek arkadaşının yasını tutan biri olarak karşımıza çıkıyor.

ÇEKİCİ HİSSETMİYORDUM
Charlotte, 'swing' akımının yayıldığı 60'lı yıllarda, yaşlanmakta olan ama her şeye rağmen enerjisini ayakta tutmaya çalışan güzel, yalnız ama kişiliği güçlü bir kadını canlandırıyor. Moore, filmde kuşkusuz rolünün hakkını fazlasıyla veriyor ve izleyiciyi kendine hayran bırakıyor.

Moore ile, ilk kez 1998 Oscar Ödül Törenleri için ona kıyafet tasarladığı zaman tanışan Ford, "Bu karakterin tamamen içine girmeyi başardı" diyor. Moore ise, Ford ile tanıştıkları günü dün gibi hatırlıyor ve o günü şöyle anlatıyor: "Beverly Hills Hotel'de yapılan provaya o zaman henüz birkaç aylık olan oğlum Cal'la birlikte gittim. Tom çok çekici ve çok yakışıklı biri; onu görünce adeta ayaklarım yerden kesildi. Bana ve bebeğime o kadar sıcak ve tatlı davrandı ki... Ama ben kendimi hiç çekici hissetmiyordum. (Henüz yeni doğum yapmıştım ve göğüslerim kocamandı) Benim için bir elbise tasarladı ama giyemedim, çünkü doğum sonrası kilolarımla bu seksi elbiseyi taşımam mümkün değildi.

Ona üzülerek elbiseyi giyemeyeceğimi söylediğimde çok anlayışlı davrandı ve üzülmememi söyledi." Tom Ford, herkesin bildiği üzere 2004 yılında YSL'deki görevinden 'film yapmak istediğini' söyleyerek ayrılmıştı.İstifasından kısa bir süre sonra katıldığı Metropolitan Museum of Art Kostüm Enstitüsü Galası'nda onunla karşılaşan Moore, koşarak Ford'a yaklaşıp bu konuda konuşmaya başlamış. Ona, "Film işi nasıl gidiyor?" diye sorduğunu anlatıyor. Bu soru üzerine Ford gülümsemiş ve "Bunu sorman çok komik" demiş. Çünkü o sırada 'A Single Man' senaryosunu yazmakla meşgulmüş ve Charley karakteri için Moore'u düşünüyormuş. Ford, bu konuşmanın ardından ona senaryoyu yollamış ve Moore da hiç düşünmeden evet cevabını vermiş: "Karakteri ve Tom'un onu betimleyişini çok sevdim" diyor, nasıl hemen kabul ettiğini anlatırken...

ÖPÜNCE İŞLER DEĞİŞTİ!
Moore ile yıllardır çalışmak istediğini söyleyen rol arkadaşı Colin Firth ise onun oyunculuğu için, "Karşınızdaki kişinin rahatlığı ve inandırıcılığı yüksekse, siz de kusursuz bir performans çıkarıyorsunuz" diyor. Ve esprili bir dille ekliyor: "Beni öpmeye başladığında, gay olarak kalmak istediğimden emin olamadım!" İkili bu filmin çekimleri sırasında çok iyi dost olmuşlar. Firth, "Julianne ve ben, beş hafta süren çekimler sırasında geceli gündüzlü çalıştığımız bir üç gün geçirdik. Sanırım o 72 saat boyunca arkadaşlığımız gelişti. Saatler boyunca sürekli sohbet ettik. Hatta sanırım bu yakınlaşmamız yüzünden çekimler ikinci planda kaldı,"diyor. Moore ise Firth için, "O harika bir insan!" diyor heyecanla. "Colin o kadar etkileyici, o kadar anlayışlı ve o kadar esprili ki anlatamam. Kendisiyle dalga geçmeyi bilen, çok mütevazı, bir o kadar da ilginç biri. Çok yakışıklı ve inanılmaz biri."

BÜYÜKANNESİ İLHAM VERMİŞ!
Ünlü yıldız, çekimler sırasında Ford'un ne istediğini çok iyi bilen bir yönetmen gibi davrandığından ve özellikle Charley karakteri konusunda çok net olduğundan bahsediyor. Ford, bu karakteri kendi büyükannesinden ilham alarak yaratmış.

Moore, bunu şu sözlerle anlatıyor "Kitapta Charley karakteri biraz daha farklı; özensiz bir saç kesimi ve kıllı bacakları var. Ama Tom, Charley karakterinin sarışın olmasında çok ısrar etti, bu yüzden bir peruk taktım. Çok detaylı bir göz makyajı konusunda da hemfikir olduk. Tom'un idolleştirdiği büyükannesi son derece süslü bir kadınmış; benim oynadığım Charley karakteri de tüm gününü makyaj yaparak geçiren biri. Canlandırdığım karakterin Tom'un canından çok sevdiği biri olduğunu bilmek beni mutlu ediyor. Sanırım bu karakterin bu kadar detaylı olmasında, Tom'un gerçek hayattaki idolünden yola çıkması yatıyor."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: