Justin Bieber Ülkeden sınır dışı!

Pop ikonunun ABD’den sınır dışı edilmesi için açılan imza kampanyasında 100 bin sınırına ulaşıldı. Gözler dilekçeye cevap vermek zorunda kalan Beyaz Saray temsilcilerine çevrildi.

Dünya Magazin

Justin Bieber Ülkeden sınır dışı! ABD'de uyuşturucu ve alkol etkisinde araba sürerken gözaltına alınan Justin Bieber’ın ülkeden sınır dışı edilmesi için başlatılan imza kampanyası 100 bin'e ulaştı.

Beyaz Saray, kamudan gelen dilekçelere cevap verdiği ‘We the People’ sayfasında açılan dilekçede Kanadalı 19 yaşındaki şarkıcının sınır dışı edilmesi ve yeşil kartının iptal edilmesi isteniyordu.

Dilekçe gerekli olan 100 bin imzaya ulaştığı için gözler Beyaz Saray'a çevrildi. Kurallar gereği Beyaz Saray, halktan gelen bu isteğe resmi bir cevap yazmak zorunda. Ancak yetkililer Bieber'ın yeşil kartla değil başka bir tür vizeyle ABD'ye giriş-çıkış yaptığını ifade etti. ABD göçmenlik yasalarına göre, bir kişi büyük çaplı bir suça karışmadığı ve bir yıldan fazla hapis cezası almadığı sürece vizesi iptal edilmiyor.

Yasalar ne kadar Bieber için korkutucu bir nitelik taşımasa da Amerikan halkı Bieber'in yaptıklarından rahatsız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: