KABA SABA KONUŞTU!

Saba Tümer, canlı yayında köşe yazarlarını eleştirdi.

Magazin

KABA SABA KONUŞTU! Habertürk'te 'Saba Tümer'le Bu Gecce' programına Cihat Tamer ve Tulu Çizgen'i konuk eden Saba Tümer, sohbet sırasında söylediği bir sözle dikkatlerimizi çekti.

Türkçe ifadelerin, kelimelerin kısaltılarak ve aslından farklı olarak kullanılmasının eleştirildiği sırada Saba Tümer, 'O kadar çok insan yanlış kullanıyor ki, bazen bir bakıyorum ben de yanlış kullanıveriyorum. Kulak alışkanlığı maalesef' dedi.

Tulu Çizgen, 'Doğruyu konuşursak bizi anlamayabilirler' derken, Cihat Tamer, bu yozlaşmanın sebebinin gençler olduğunu söyledi.

Özellikle 'ya' sözünün çok kullanıldığına değinen Çizgen, 'Hiç hoş bir şey değil' dedi.

Tulu Çizgen'in bu eleştirisinin hemem üstüne Saba Tümer'in, şu ifadelerinde 'ya'yı kullanması ve köşe yazarlarını kızdıracak sözler söylemesi, dikkatlerimizden kaçmadı:

'Mesela bir çok köşe yazarı da televizyonlara çıkıp yorumlar yapıyorlar ya, onların da ne kadar kötü konuştuğuna bazen şahit oluyorum. Bir sürü insan, sanki koyun sürüsü.'YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: