Kabarık saçlar için bu maske tarifleri bir mucize!

Kabarık saçlarınızı nemlendirecek ve kabarıklığını yok edecek maske tariflerini biliyor musunuz? Sizler için derledik...

Kadın

Kabarık saçlar için bu maske tarifleri bir mucize! Kabarık saç, çoğu kadının yaşadığı sorunlardan biridir. Kabarık saçlar, elektriklenmiş görüntüsüyle sizlerin bakımsız görünmesine neden olabilir. Bu nedenle sizin için kabarık saçlarınızı nemlendirecek ve yok edecek maske tarifleri hazırladık. İşte kabarık saçlar için maske tarifleri...

Muz ve limon maskesi
Muz ve limonun birleşimiyle oluşan bu doğal krem, ölü hücreleri ortadan kaldıracak ve kafa derinizin pH değerini düzenleyecek olan antioksidanlar ve sıkılaştırıcı maddelerle doludur. Bu besleyici içerik, saçlarınızın doğal nem üretimini artırır ve rahatsız edici kabarıklığı kontrol etmenizi sağlar.

Malzemeler: 1 tane olgunlaşmış muz, yarım limonun suyu

Hazırlanışı: Muzu püre haline getirip sıkmış olduğunuz yarım limonun suyu ile karıştırın. Saçlarınızı ıslattıktan sonra birkaç kısma ayırarak köklerden uçlara doğru uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi haftada en az üç kere tekrarlamanızda fayda olacaktır.

Bal ve yoğurt maskesi
Bal ve yoğurtta bulunan besleyici maddeler, kabarma eğiliminde olan kuru saçları nemlendirmede bire birdir. Her ikisinde bulunan besleyici maddeler kafa derisi pH değerini düzenler ve saç kaybına neden olacak saç tellerindeki herhangi bir zayıflığı azaltır.

Malzemeler: 3 yemek kaşığı bal, yarım kase yoğurt

Hazırlanışı: Bal ve yoğurdu karıştırın. Bu maskeyi ıslak saça, köklerden uçlara doğru uygulayın. 40 dakika bekletmenin ardından saçlarınızı durulayın. Bu işlemi haftada iki veya üç kere tekrarlayabilirsiniz.

Avokado ve yumurta sarısı maskesi
Bu nemlendirici maske, kabarıklığın elektriklendirici etkisinden kurtulmanıza yardım edecek olan avokado ve yumurta sarısından yapılır. Bu malzemelerin ikisi de saçlarınızın güçlü ve nemli olması için gerekli olan temel yağ asitleri ve protein içerir.

Malzemeler: 1 tane olgunlaşmış avokado, 1 yumurta sarısı

Hazırlanışı: Avokadoyu kabuğundan ayırıp, bir çatal yardımıyla püre haline getirin. Yumurta sarısı ekleyip, krema kıvamını elde edene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz kremi ıslak saça uygulayarak 30 dakika bekletin. Saçlarınızı suyla durulayın ve bu işlemi haftada üç kere tekrar ederek saçınızdaki değişimi fark edin.

Doğal görünümlü makyaj teknikleri!

Doğal görünümlü makyaj teknikleri!

Bunlarda ilginizi çekebilir: