Kabızlık büyük sıkıntı!

Kabızlık erkek, kadın, çocuk demeden birçok kişinin en büyük sıkıntısı haline gelmiş ciddi bir bağırsak sorunudur.

Yaşam

Kabızlık büyük sıkıntı! Bağırsak hareketlerinin yavaşlaması ve azalması ile başlayan bu sorun boşaltımın yapılmasında güçlük çekmeye yol açıyor ve akabinde basura kadar ilerleyen bu rahatsızlık büyük sıkıntı yaratıyor. Normal bağırsak hareketliliği kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu hastalığın tanımı ise oldukça geniştir. Fakat genel olarak, haftada 3 defadan daha az büyük tuvalete çıkıldığında yanı sıra tuvaletiniz sert ve kuru olduğu zaman kabızlık yaşanıyor demektir.
Ciddi sancılar çekerek bu rahatsızlıkla başa çıkmak için çaba gösteren insan sayısını göz önünde bulundurarak, evde uygulayabileceğiniz bir iki detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncellikle bol zeytinyağı, sebze ve yeşil otlar tüketilerek bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Kayısı kurusu ise en önemli kabızlık ilaçlarından biridir. Sabahları aç karnına iki adet kayısı kurusunu ister yiyerek, ister bir cezve içinde suda kaynatarak birlikte içip yenildiğinde kesinlikle kişiyi rahatlatıyor. Her yaşın uygulayabileceği sağlıklı bir çözüm. Bu süreci atlatıncaya kadar muz gibi kabızlık yapan besinlerden uzak durmanızı da öneriyoruz.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: