KAÇIP GİTMEK BANA GÖRE DEĞİL

Yepyeni bir hayata başlayan Tuğba Özerk, bu yeni hayatını 'Aşkın Her Hali' adlı albümü ile taçlandırdı...

Magazin

KAÇIP GİTMEK BANA GÖRE DEĞİL Eşinden ayrılan ve kendine yeni bir hayat kuran Özerk, sıkıntı ve acı dolu zamanlar geçirdiğini fakat yine de kalıp mücadele ettiğini söyledi

Bu dördüncü albümünüz. Diğerlerinden farkı ise ilk kez dokuz şarkının söz ve bestesinin size ait olması. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?

Uzun yıllardır üzerinde çalıştığım besteci yönümün şimdiye kadar ki en iyi noktaya gelmesine bağlıyorum. Yaşın ilerlemesi, hayat, çekilen acılar. Bunların hepsinin bana kattığı bir şeyler var. Beste yaptığım şarkıların hepsini albümüme de koymadım tabii. Birçoğunu bekletiyorum. Belki ben kullanırım. Belki de başka birine veririm.

Acıdan beslenir misiniz?

Tabii beslenirim.

“Gidesim Geldi” oldukça dokunaklı bir parça. O sözleri yazarken gerçekten de bir yerlere gitmek istediniz mi?

Aslında o kendinden bile kaçıp gitmek isteyen bir kişiyi sembolize eden bir laf. Hani bazen gidesiniz gelir ya, işte öyle.. Genelde kaçmıyorum, kendimi kapatmayı tercih ediyorum. Durup düşünerek atlatmaya çalışıyorum. O anlarda kaçıp gitmeyi hayal ediyorum ama yapmıyorum. Kaçıp gitmek bana göre değil.

Çıkış şarkısı Bitter Çikolata? Neden sütlü değil de bitter?

Çünkü aşk hem tatlıyı hem acıyı içinde barındırıyor. Sütlü olsa aşk olmazdı. O zaman her şey çok tatlı olurdu. Aşkta acı çok önemli..

Yalnız yaşamaya başladığınızı okumuştuk, bu sizin tercihin mi?

Ben 11 senedir yalnız yaşıyorum. Dostlarım var ve kendimi hiç yalnız hissetmiyorum. En yakın arkadaşım styling'imi yapan Dilek Sarı. Dilek ile hem işimiz hem hayatımız birlikte. Ayrı evlerde ama aynı hayatı yaşıyoruz. Bu yüzden yalnızlığı hiç hissetmiyorum.

ASTROLOJİ HARİTAMI ÇIKARDIM

Hayata dair korkularınız neler?

Yapmak istediklerimi yapamadan göçmekten korkuyorum. Onun için hayatı dolu dolu yaşamayı ve işimde iyi şeyler yapmayı çok seviyorum. Umarım planladığım noktaya istediğim zamanda gelebilirim.

Rüyalarınız gerçek olur mu?

Zaman zaman.

Albümünün çıkış tarihini her türlü girişimin aksamasına sebep olduğuna inanılan, Merkür'ün gerilemesi sona erdikten sonra çıkardınız. Yıldız haritası çıkartıp hayatını ona göre yönlendirenlerden misinizdir?

Tamamen ona göre yönlendirmem. Astroloji bir bilim dalı. Haritamı çıkartıp öğrendim. Çoğunlukla takip ederim ama tamamen buna bağlı yaşayanlardan değilim…

Batıl inançlarınız var mı?

Herkes kadar var tabii.

ÇOK EVHAMLI BİR TİPİM

Takıntılarınız var mı neler?

Takıntım çok. Mesela tatile giderken bütün fişleri çekip çekmediğimi, doğalgazı ve kapıyı 3 kere kontrol ederim. Çok evhamlı bir tipim yani. Panik bir durumum vardır. Buna rağmen araba kullanırken çok rahatım ama. Bir de televizyonu sessiz seyrederim. Sadece öylesine bakıyorum. Böylece düşünmeye çok vaktim oluyor. Sürekli kendimle muhasebe halindeyim. Ben de diğer pek çok kişi gibi dert etmeden yaşamayı çok istiyorum ama bunu maalesef başaramıyorum.

Sıradan bir albüm mü muhteşem bir aşk mı?

Hiçbir şeyin sıradanını kaldıramam, o albümü mükemmelleştirmeye çalışırım gerekirse de aşka veda ederim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: