KADIN KONUSUNDA SINIFTA KALDI

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki hocaları kadın konusundaki araştırmalarını beğenmeyince Teoman, bağrına taş basıp master'ı bıraktı!..

Magazin

KADIN KONUSUNDA SINIFTA KALDI Çapkınlıklarıyla ünlü Teoman, kadın konusunda sınıfta kaldı! Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan ünlü rockçı, 1990 yılında diplomasını aldıktan sonra kadınlar üzerine bilimsel bir çalışma yapmak için harekete geçti. Teoman uzun süre çalışıp 'Kadın Araştırmaları' başlıklı master tezini hazırladı. Ancak hocaları tezini beğenmedi.

Kadınlar konusunu çok seven Teoman pes etmedi! Bu kez 'Çizgi filmlerde kadının rolü' başlıklı bir tez hazırlamak için hocalarının kapısını yeniden çaldı. Ünlü rockçının kadınlar konusundaki bu araştırmacı tutumu hocalarının ilgisini çekse de, bu kez önerdiği konu veto yedi. Teoman bunun üzerine, çok istemesine rağmen kadınlarla ilgili master yapma fikrinden vazgeçmek zorunda kaldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: