KADIN SAVCI ARKA ÇIKTI MAHKEME YENİDEN

Deniz Akkaya’ya yeniden açtığı davada kadın savcıdan destek geldi...

Magazin

KADIN SAVCI ARKA ÇIKTI MAHKEME YENİDEN İTO eski başkanı Mehmet Yıldırım, manken Deniz Akkaya’nın söylediği iddia edilen, “Bir işadamı 1 haftalık ilişki karşılığında 300 bin dolar teklif etti” sözlerine, “İşadamı ekonomiyi de bilir, piyasa fiyatlarını da. Kimseye değerinden fazla para vermez” yanıtını vermişti. Mahkeme, 6 yıl süren yargılamanın ardından erkek savcının, “düşünce açıklamasıdır” talebi doğrultusunda Yıldırım’ı beraat ettirmişti.

Akkaya, yargılama sürecinde yine kendisini kastederek, “Gerekirse onun değeri için bilirkişi isterim” sözlerini sarfeden Yıldırım’ı yine mahkemeye vermiş ve işadamı hakkında ikinci bir kamu davası açılmıştı. İlk davadan beraat eden Yıldırım, bu kez kadın savcının, “Cezalandırılsın” talebiyle karşılaştı. Mahkeme de bu yönde karar alırsa Yıldırım, Akkaya’ya hakaretten ceza alacak. İki ünlü isim, önceki gün görülen duruşmada karşı karşıya geldi. Bilirkişi talebini Akkaya için değil, TV’lerde konuyla ilgili yayınlanan röportajların dökümü için istediğini iddia eden Yıldırım, “Suçsuzum.

Burası Türkiye!

Akkaya’nın avukatı Akay ise ” Ahlaksız teklif “ davasının halen Yargıtay’da olduğunu belirterek, ” Kadıköy’de açtığımız tazminat davası, buradan çıkan beraat nedeniyle reddedilmişti. Ancak Yargıtay, bu kararı bozdu. Karşı taraf Avrupai karardan söz ediyor. Ama burası Türkiye. Burada şüphelinin ettiği gibi sözlerden dolayı cinayetler bile işlenebiliyor “ dedi. Mütalaası sorulan kadın savcı, bir önceki duruşmaya katılan erkek meslektaşının aksine, şüpheli Yıldırım’ın, şikayetçi Akkaya’ya, ” basın yoluyla hakaret “ suçundan cezalandırılması gerektiği yönünde görüş belirtti. Mahkeme, esas hakkında karar vermek için dosyanın incelenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: