KADININ YÜZÜ YOK! RESİM SERGİSİ

Magazin

KADININ YÜZÜ YOK! RESİM SERGİSİ Oyuncu ve ressam Nermin Han’ın “Kadının Yüzü Yok! Bırakmadılar ki!” isimli serisinin ilk sergisi 03 -17 Haziran 2011 tarihleri arasında Elite World İstanbul Hotel’in ev sahipliğinde sanatseverler ile buluşuyor.

Resimde öykülemeyi seven Sanatçı bu seriyle kadın olgusuna ve kadına yönelik şiddete dikkat çekiyor. Soyut kompozisyonu figurler ile buluşturan genç sanatçının tüm eserlerinin bir adı ve hikâyesi var. “Sansür”, “Kurban”,“Teslimiyet”, “Düşüş”, “Her şeye Rağmen Buradasın”, “Şahmeran”, “Kybele Ananın Sütü Boşa Akıyor”, “Çok Ölü Var Döşekte” eserlerinden bazıları…

Kâğıt, mukavva, kontrplak üzerine çalışan ve zaman zaman kazıma tekniğine başvuran sanatçının tarzı, teknik açıdan yeni şeyler denemek. Resimlerinde çağdaş sanatın bir getirisi olan basit malzemeyi tercih eden Han, fırçanın yanı sıra sünger, spatula, çatal-bıçak tahta parçaları gibi birçok araçtan yararlanıyor. Öyle ki bazen istediği dokuyu parmakları yardımı ile elde ediyor. Akrilik ve yağlıboyanın yanı sıra makyaj malzemesi bile resimlerini renklendirebiliyor.

Yer : Elite World İstanbul Hotel - Lobi
Sergi Süresi : 03-17 Haziran 2011
Açılış ve Kokteyl: 03 Haziran Cuma, Saat: 18.30-21:00
Adres : Şehit Muhtar Cad. No: 42 TAKSİM ( Talimhane, BEDAŞ karşısı)

NERMİN HAN HAKKINDA

22 Mart 1981 Ankara doğumlu. 2000 yılında tiyatroda drama eğitimiyle oyunculuğa başladı. Sahne uygulama özel eğitimiyle beraber profesyonelliğe adım atan oyuncu Ankara’da çeşitli özel ve kurum tiyatrolarında oyunculuk yaptı. 2004 yılında ilk özgün oyun metnini yazdı. 2007 yılında Fakir Baykurt’un romanından uyarladığı “Yılanların Öcü” isimli ilk uyarlaması İstanbul Şehir Tiyatrosu edebi kurulundan geçerek repertuara alınmaya hak kazandı. İstanbul’da devlet tiyatrosu ve çeşitli özel tiyatrolarda oyunculuğa devam eden Nermin Han bazı TV ve sinema projelerinde de yer aldı. Akademik eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları/Performans bölümünde sürdürüyor.
Hayatından hiç eksik etmediği resim sanatını ikinci mesleği olarak gördüğünü söyleyen ve Soyut kompozisyon üzerine figüratif çalışmalar yapan Nermin Han 2010 yılından bu yana çeşitli karma sergilere katıldı. Oyunculuğunun yanı sıra sonsuz bir tutkuyla resim de yaparak sanatsal çalışmalarını Beyoğlu’ndaki atölyesinde sürdüren Nermin Han son dönemlerde çeşitli teknikler kullanarak tarzını geliştiriyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: