KADINLAR BEKALIĞIN TADINI ÇIKARTIN!

Her ne kadar birçok kadın hala hayallerinin erkeğiyle karşılaşamamaktan yakınsa da aslında bu, düşünüldüğü kadar korkutucu bir durum olamayabilir. Hem atalarımız ne demiş, bekarlık sultanlıktır! Tadını çıkarın!

Magazin

KADINLAR BEKALIĞIN TADINI ÇIKARTIN! Eğlenceye odaklanın

Bekarken istediğiniz zaman istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. Kızlarla pijama partisi, en yakın arkadaşınızla ya da kız kardeşinizle spa keyfi, hatta istediğiniz an istediğiniz yere tatile bile gidebilirsiniz. Peki, bir sevgiliniz varken bunları yapabilir misiniz? Evet mi? Peki ya evliyseniz? Doğruyu söylemek gerekirse, hala bekarken hayatınızın dizginlerinin elinizde olmasının keyfini çıkarmayı bilmelisiniz. Sonra her şey için çok geç olabilir…

“Evli olan herkes mutlu” mu?!
Bekarlık psikolojisi işte… Siz yalnız olduğunuz zaman, etrafınızda gördüğünüz tüm çiftleri mutlu sanırısınız. Yan masada el ele oturan çiftin beş dakika evvel büyük bir tartışmadan çıkmadıklarının ne garantisi var? Unutmayın ki ilişkiler de hayat gibi. Bazen mutluluktan ayaklarınız yere basmazken, bir an her şey anlamını yitirebilir. Elbette insan sahip olmadığı şeylere özenebilir. Ancak hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını unutmayın.

Evde kalmadınız, sadece doğru insanı bekliyorsunuz!
Eğer hala bekarsanız, bunun sebebi sizin doğru insanı beklemeyi seçmiş olmanız. Kriterlerinize fazla uymayan ama yine de yalnız kalmamak için biriyle hayatınızı birleştirdiğinizi düşünün. “Evlilik” bir çeşit paket program olarak değelendirilebilir. Ailesi ailenize uyacak mı? Peki, ya arkadaşlarınız? Onlarla uyum sağlayabilecek mi? Diyelim ki sağlayamadı. O zaman siz yalnız kalmamak için çıktığınız bu yolda, kendinizi git gide daha da yalnız hissetmeyecek misiniz? Bu noktadan değerlendirdiğinizde, sizce de doğru kişiyi beklemeyi seçmekle son derece doğru bir karar almamış mısınız?

Hayata direnmeyin!
Birçok insan sahip olmadığı şekleri ister. Evli olanlar bekar günlerini özlerken, bekarlar da evlilere özenir. Ama bu halin hiçbir işe yaramadığını hatırlayın ve elinizdekiyle mutlu olmayı bilin. Sizin elinizde, hem de tamamen kendi isteğinizle özgürlüğünüz var! Bunun tadını çıkarmalısınız. Gezin, eğlenin, yeni insanlarla tanışın, farklı hayatları görün. Unutmayın ki bu tecrübeler evleneceğiniz kişiyi seçerken size çok yardımcı olacak.

Kendiniz için bir şeyler yapın
Evlilik ya da ciddi bir ilişki her ne kadar farkında olmasak da bizden çok alıp götürür. En önemlisi kendinize ayırabildiğiniz zamanlar git gide azalır. Bu sebeple henüz vaktiniz varken, yapmak istediğiniz şeyleri yapın. Dil kursuna mı gitmek istiyorsanız ya da fotoğraf çekmeyi mi öğrenmek istiyorsunuz? Aklınızda olan ve ertelediğiniz ne varsa, bir an evvel atmanız gereken adımı atın. Hayat sürprizlerle dolu, bay doğrunun ne zaman karşınıza çıkacağını asla bilemezsiniz!

Womenist
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: