Kadınlar depresyonda birinci!

Kadınlık hormonu, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan mutluluk hormonunu direkt etkiliyor...

Kadın

Kadınlar depresyonda birinci! Kimi zaman kadın-erkek eşittir deriz. Kimi zaman erkek üstün. Kimi feminist duygularla kadın üstündür deriz. Fakat her alanda ve her durumda farklılıklar değişebildiği için yazımızda ufak tefek farklılıkları sizlerle paylaşıyoruz.

Depresyona giren kadınların sayısı erkeklerin iki katı! Östörojenin, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan seratoninin salgılanmasında önemli bir rolü olduğu düşünülüyor.

Erkeklerin beyni kadınlarınkinden 200 gram daha ağır. Hemen sevinmeyin beyler, bunun zekayla hiçbir alakası yok. Einstein, Anatole France, Paul Broca gibi dehaların beyni ölçülmüş ve 1000 ile 2000 gram arasında değişen ağırlıklarla karşılaşılmış; sonuç olarak, ağırlığın entellektüel kapasiteyle hiçbir bağı kurulamamış

Koku alma duyusu kadınlarda daha gelişkin (yaklaşık %20’yi bulan bir fark söz konusu) özellikle de mantrüasyon dönemlerinde östrojenin etkisiyle daha da artıyor bu. Parfüm yaratıcalarının % 80’inin erkek olması da işin cabası!

15 - 24 yaşları arasında erkekler aynı yaşlardaki kadınlardan altı kat daha fazla ölümcül şekilde düşünüyor, dört kat daha fazla trafik kazası geçiriyor, üç kat daha fazla ölmek istiyorlar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: