KADINLAR İÇİN İŞ DÜNYASI KURALLARI!

Kadın olmanın gücünü hepimiz içimizde taşıyoruz. Bize tek gereken bu potansiyeli ortaya koyacak doğru noktalar üzerine çalışmak. Terfi almak, para kazanmak, istediğimiz işte çalışmak hiçbiri hayal değil. Sadece planlı hareket etmek gerekiyor.

Magazin

KADINLAR İÇİN İŞ DÜNYASI KURALLARI! Hayatımız, geleceğimiz, kariyerimiz için pek çok planımız ve tabii isteğimiz var. Peki bunları gerçekleştirmek için ne yapıyor ve hedefe ne denli yaklaşıyoruz? İşte bu amaçlara ulaşmak için yaşamın içinde taşıdığı dinamiklere odaklanmak gerekiyor. Yani hayatın akışına kendinizi kaptırmamak ve aslında kadın olarak dünyaya gelmiş olmanın kimi zaman görünmeyen artılarının farkına vararak işinizi kolaylaştırmak önemli. Enerjinizin sizi şaha kaldırmasına fırsat verin.

Farklılaşacak Cesaretiniz Olsun

Çocukluğunuzdan beri farklı olmanın, yeni arayışlar içinde bulunmanın doğru olmadığı safsatalarıyla aklınız karışmış olabilir. Bunları unutun ve cesaretinizi toplayın. Hep aklınızda olan, inandığınız bir fikir için kolları sıvamakta tereddüt etmeyin. Daha önce yapılmamış, denenmemiş olanı yapmak maddi anlamda geleceğinizin anahtarını elinize almanızı sağlayabilir. Bu durumda kadın olmanın size kattığı yaratıcılık ve farklı bakış açısı en büyük yardımcınız olacak. Ayrıca farklı sorumlulukları bir arada yürütebilme yeteğiniz bambaşka bir işte çalışıyor olsanız bile işinizi kolaylaştıracak.

Detaylar Konusunda Netleşin

İşe nereden başlayacağınızı, kimlerle çalışacağınızı, tedarikçileri, iyi durum ve kötü durum senaryolarını net bir şekilde ortaya koyun. Hayalinizi net bir prototip olarak ortaya koymazsanız ona ulaşmak size çöldeki serap gibi imkansız görünür. Durumu kafanızda oluşturmak, gerçekleştirmenin ilk adımıdır. Biz kadınlar üç cümle sonrasının bize nasıl geri dönebileceğini düşünerek konuşmayı alışkanlık haline getirdiğimiz için bu, bizim için uygulaması kolay, iş için ise çok önemli bir adım.

Mali Fırsatlar Yakalayın

Takipçi ruhunuzu ortaya çıkarmalısınız. Ekonomik destek ve yeni bir iş için gerekli olan cesaret, kendi şirketinizi kurarak çok büyük paralar kazanmanız için en kuvvetli dayanaklarınız olacak. Size düşen; kredi imkanları, hibe kredileri, melek yatırımcılar, fikir yarışmaları gibi başlangıç ve forse edici güç oluşturabilecek her türlü alternatifi takip edip kendi payınıza düşeni almak. Bunun kimi zaman aradığınız ayakkabıyı bulmak için harcadığınız mesaiden daha çok zamanınızı almayacağına bahse gireriz.

Radarlarınızı Açık Tutun

Dedikodu, kadınlar için deşarj sistemi gibi görünse de aslında son derece ciddi bir haber ağı kaynağıdır. İçgüdüsel bir örgütsellik içerisinde bu haber ağı son derece iyi yönetiliyor. Bu özelliğinizi işiniz için de aktive edin. Dışarda hâlâ değerlendirilmeyi bekleyen pek çok fırsat var. Çevrenizdeki yenilikleri takip etmeli ve gördüğünüz boşlukları doldurmalısınız. Arkadaşlarınızla yaptığınız her türlü sohbet sizin için ipucu olsun. Neye ihtiyaç duyuyorlar, ne arayıp bulamıyorlar, eksiklikleri neler?

Zaman Kaybetmeyin

Gerektiğinde ve canınız istediğinde nasıl son derece hızlı bir şekilde hazırlanıp evden çıkabiliyorsanız iş dünyasında da böyle davranmak zorundasınız. Zaman en kıymetli hazineniz ve unutmayın dışarıda bir yerde sizin düşündüğünüzü sizden önce düşünmüş biri mutlaka var. Burada sizi öne geçirecek olan, daha hızlı hareket ederek onlardan önce piyasaya giriş yapabilmek.

Erkekleşmeye Çalışmayın

Elinizden geleni yapmanıza rağmen işler yolunda gitmemiş ve siz başarılı erkek patronların yolunun daha doğru olabileceğini düşünmeye başlamış olabilir misiniz? Bu düşünceden hemen uzaklaşmanız gerektiğinin altını, Gerilla Taktiğiyle Pazarlama kitabının yazarı Jay Conrad Levinson'a kulak vererek çizelim. Levinson; "Kadınlar içgüdüleriyle hareket ederek ilişki kurmada ve geleneklere uygun yaklaşımlar sergilemede erkeklerden çok daha başarılılar" diyor. Size gereken güç zaten içinizde var. Bir şablon üzerinde yürümüyor; kendi yolunuzu çiziyorsunuz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: