Kadınların cinselliğe yaklaşımları?

Cinsellik genellikle kolay telaffuz edilir ama hala günümüzde kafalardaki tabulardan biridir. Peki kadınları gerçekten cinselliğe yaklaşımları neler biliyor musunuz? İşte o konuya dair ufak bir bilgi...

Kadın

Kadınların cinselliğe yaklaşımları? Cinsellik tek bir kelime ve tek bir yöntemdir ama içerisinde herkes için farklı farklı anlamlar içerir. Erkeklerin cinselliğe yükledikleri anlam az çok genellenebilir ama kadınlar daha duygusal varlıklar oldukları için elbette ki bazı şeyler onlar için farklıdır. Bunun yanı sıra kadın olup cinselliğe bir adım uzak duranlarda olabilir. Cinsellik sonuç olarak tamamıyla her kadına farklı bir tat verir! Burada en önemli şey şudur ki her kadına cinsellik aynı anlamı ifade ediyormuş gibi yaklaşmak çok yanlış! Evet! Bu noktada sözüm erkeklere.

Günümüzde çoğu erkek sanki cinsellik karşısındaki kadına çok şey ifade ediyormuşçasına yaklaşıyor. Peki sonuç? Eğer o kadın için cinsellik yerine duygular ön planda ise kadın kırılıyor ve o ilişki daha başlamadan bitiyor! Y a da farklı bir açıdan bakarsak ilişkilere cinsellik odaklı bakan kadınlarda olabilir. Bu gayet normaldir ve herkesin özgürce yaptığı seçimlerden biridir.

Yani sonuç olarak söylemek istediğim şu ki, her kadın cinselliğe aynı perspektiften bakmaz! Burada önemli olan kimin cinselliğe ne kadar önem verdiğini bilmek ve karşı tarafa ona göre yaklaşmak ki kimse üzülmesin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: