Kadınların kabusu ‘Disparüni’

Disparüni adı verilen cinsel ilişkide ağrı duyumu kadınların hayatını kabusa çeviriyor.

Yaşam

Kadınların kabusu ‘Disparüni’ Birçok kadının kabusu olan Disparüni basit tedavi yöntemleri ile çözülebilir olmasına rağmen kadınların utanç duyması nedeniyle bu sorun tedavi aşamasına kadar gelemiyor. Basit bir jinekolojik muayene ile sorunun kaynağına inilebileceği ve çözüme ulaşılabileceğini savunan uzmanlara göre çoğunlukla psikolojik olan bu durumu fiziksel enfeksiyonlar da tetikliyor.

Jinekolojik muayene önemli

Disparüninin en tetikleyici özelliklerinden biri de menopoza bağlı değişimler olarak görülüyor. Kadınlık hormonlarından yaşanan düşüş ve değişimler sonucu ortaya çıkan vajinanın kuruması durumu cinsel ilişkide şiddetli ağrıya sebep oluyor. Vajinal sağlığın korunmasında öncelikli olarak duş jeli ve sabunlardan uzak durulması gerekiyor. Buna benzer temizlik ürünleri vajinayı daha çok kurutur ve pH seviyesini bozar. Jinekolojik muayenenin önemi unutulmaması ve düzenli doktora gidilmesi en önemli çözüm yöntemidir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: