KADINLARIN KAZANAMAYACAĞI TARTIŞMALAR

Kadın ve erkek tartışmaya başlarsa sizce hangi taraf kazanır?

Magazin

KADINLARIN KAZANAMAYACAĞI TARTIŞMALAR Rutin bir konuşma sırasında bir kadın ve erkek arkadaşı / eşi arasında bir anlaşmazlık çıkar. İlk başta kadın ve erkek, anlaşmazlık ile ilgili konuşmaya başlarlar. Sonra bir noktada kadın kendini yaralanmış hisseder ve duygusal bir tavır içine girer. Birdenbire konuşmanın dinamiği değişir ve erkek kendini ihanete uğramış hisseder.

Mantıklı ve gerçeklere dayalı olan iş görüşmelerindeki tartışmalarda da aynı şey geçerlidir. Bu tartışmalarda herkesin amacı, probleme bir cevap bulmaktır. Kimse bu tartışmalarda zayıf ve çocukça görünmemek için duygularını söylemez.

Erkeklere göre, kadınları fikrinin iyi olduğunu kanıtlamaya çalışır. İşte bu sırada erkekler de kendi fikirlerini ispat edebileceklerini düşünürler. "Ben kazanacağım" diye düşündükleri için kadınların sadece dinlenmek ve anlanmak istediklerinin farkına varmazlar.

Kadınlar tartışmaya duygularını kattıklarında ise bu erkek için rekabet haline gelir. Erkekler bu noktada mantıklı oldukları için suçlandıklarını düşünüp kızmaya başlarlar. Erkekler kendi kendilerine "Kendi görüşümü kanıtlamamı istedi ve ben bunu yaptığımda ise duygularını incittiğimi söylüyor" diye düşünürler.

Bir kadının acı çekmesi ise, erkeklerin güçsüz hissettikleri en önemli noktadır.

Eğer bir kadınsanız, bir kuralı tartışmak, kanıtlamak ya da rekabet istiyorsanız bütün konuşma boyunca konuşmanızı mantık çerçevesinde yapın. İstediğinizin sadece anlaşılmak olduğunu anlamasını sağlayın.

Kendinizi mantıklı bir şekilde açıkladığınız bir tartışma sırasında, birden hassas, gözleri dolan, sinirlenen, duygusal ve savunmasız bir kadın haline gelmeyin. İşte böyle durumlarda tartışmayı her zaman kaybedersiniz. Bu gibi durumlarda bu konuda hassaslaştığınızı ve kırılabileceğinizi karşı tarafa doğru şekilde, birbirinizi kırma noktasına gelmeden anlatın. Aksi takdirde duygu bombalarınızı atmaya başladığınızda işler karışacaktır.

Genellikle konuşmaya yumuşak başlayın ve konuyla ilgili duygularınızı tartışmak istemediğinizi, sadece sakince dinlemesini istediğinizi belirterek anlatın. Böylece erkek için rekabet edecek bir ortam oluşmayacak ve siz baştan tartışmayı kazanmış olacaksınız. Düşündüğünüz şeyi savunacağınız zamanlarda ise, duygularınızla asla hareket etmeyin, duygusal konuşmayın. En önemlisi mantıkla duygusallığı birbirine karıştırmayın yoksa her zaman kaybedersiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: