Kadir Has Üniversitesi Yaz Sergisi açıldı

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, 2016-2017 akademik yılı içinde öğrencileri tarafından hayata geçirilen projeleri, düzenlediği "Yaz Sergisi" ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kültür-Sanat

Kadir Has Üniversitesi Yaz Sergisi açıldı Üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi çatısı altındaki İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım, , Tiyatro ve Mimarlık bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin yıl boyunca yaptığı çalışmaların sergilendiği seçkinin açılışına Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Erdem, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın, serginin çok keyifli olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Aydın, "Aynı fakülte içindeki farklı birimlerin ürünlerinin böyle güzel bir etkileşim içinde sergilenmesi çok güzel oldu" dedi.


Sergide sadece iyi öğrencilerin projelerinin değil tüm öğrencilerin çalışmalarına yer vermek istediklerinin altını çizen Dekan Prof. Dr. Arzu Erdem, "Buradaki eserlerin sayısından söz etmek ise kolay değil. Çünkü işlerin büyük kısmını maketler, modeller, dokunulabilir çalışmalar oluşturuyor. Bunun yanı sıra ekranlarda da dijital olarak çizimlerin, farklı temsillerin görsellerinin yer aldığını görebiliyoruz. Tüm öğrencilerimizin mümkün olduğunca bu işin içinde olmasına gayret ettik" diye konuştu. Teknolojinin hayatın her alanına olduğu gibi sanat eğitimine de etki ettiğini söyleyen Prof. Dr. Erdem, "Anlatımın mecraları çok değişti. Tüm disiplinler farklı disiplinlerden ödünç araç, strateji almaya başladı. Bizim burada yapmak istediğimiz öğrencilerimizin tüm bu yeniliklere de bir anlamda aşina olmalarını sağlamak" dedi.

Yaz Sergisi 22 Eylül 2017 tarihine kadar üniversitenin Cibali Kampüsü'nde gezilebilecek.

Kaynak:DHA

Bunlarda ilginizi çekebilir: