Kahve telvesinin cilde yararları nelerdir?

Selülitler, fazla yağlar, siyah noktalar, gözaltı şişlikleri... Bu ve bunun gibi pek çok soruna iyi gelen kahve telvesiyle maske nasıl yapılır? İşte detaylar...

Kadın

Kahve telvesinin cilde yararları nelerdir? Gün içerisinde sık tükettiğimiz kahve, çoğumuzda bir tutku haline gelmiştir. Tüm keyifli ve özel anlarımızı kahve ile taçlandırmak isteriz. Ve biliriz ki Türk kahvesinin sağlığa ve vücuda pek çok yararı vardır. Yüzümüze sürmek, cildin parlamasını ve temizlenmesini sağlayan bildiğimiz bir yöntemdir. Fakat telvenin yararları bununla bitmiyor! Bundan sonra kahve içtikten sonra telvesini asla dökmeyeceğiniz, cildi sıkılaştırmaya yarayan 'Kahve telvesi maskesi' geliyor!

CİLDİNİZİ SIKILAŞTIRMAYA BİRE BİR: KAHVE TELVESİ MASKESİ!

Telvenin, cildi sıkılaştıran bir etkisi bulunmaktadır. Gözaltı şişliklerine ve morluklarına iyi gelen telve, cilde sürüldüğünde de canlandırır ve parlaklık kazandırır. Telvenin bununla kalmayan yararı, kadınların en büyük sorunlarından biri olan selülite de oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca ciltte bulunan siyah noktaların arındırılmasını sağlayan telve, cildi yenileyen önemli bir faktördür. Kahve telvesi ayak bakımında da kullanılmaktadır. Ayak topuk ve dirseklerinde olan sertlikler için oldukça yararlıdır.

PEKİ TELVEYİ HANGİ BÖLGEYE NASIL KULLANMALIYIZ?

Göbek bölgesindeki yağlanma için; Bir miktar zeytinyağı ile birlikte sürülen kahve telvesi bölgedeki yağlanmanın azalmasını sağlamaktadır. Uygulanan bölgenin sıcak tutulması önemlidir.

Cildinizi beyazlatmak istiyorsanız; Bal, kahve telvesi ve isteğe bağlı olarak kullanılan kantaron yağı ile birlikte cilt beyazlatma maskesi yapılabilirsiniz.

Cildinizi beslemek istiyorsanız; Yoğurt, kahve telvesi ve isteğe bağlı olarak kırmızı kantaron yağı ile birlikte cildi besleyici ve nemlendirici bir maske yapılabilirsiniz.

Cildinizi rahatlmak istiyorsanız; Süt ve kahve telvesi ile birlikte hazırlanan bu maske cildi rahatlatmak ve rengini açmak için kullanılabilirsiniz.

Cildinizi tazelemek istiyorsanız; Salatalık telve maskesi: Salatalık ve telve kullanarak cildi yenileyici ve tazeleyici etkisi olan bir peeling maske uygulaması yapabilirsiniz.

Burcunu söyle makyaj stilini öğren!

Burcunu söyle makyaj stilini öğren!

Bunlarda ilginizi çekebilir: