Kalıcı oje nasıl çıkar?

Uzun süre kullanılabilen ve oldukça pratik olan kalıcı ojeye dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Kadın

Kalıcı oje nasıl çıkar? Son yılların en popüler trendlerinden biri de kalıcı ojedir. Özel cihazlarla jel yardımıyla sürülen kalıcı ojeler kadınların tırnaklarının daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlamaktadır. Kalıcı oje yaptırıp renginden sıkılanlar için bir önerimiz var. Evde kendi yönteminizle tırnaklarınızdaki kalıcı ojeyi çıkarabilecekiniz üstelik hiçte zorlanmadan. Peki kalıcı oje nasıl çıkar? İşte tüm yapmanız gerekenler!

KALICI OJE NEDİR?

Kalıcı oje jel malzemelerden üretilmiştir. Bu ojeleri ortalama 2 hafta ile 3 hafta arasında kullanabilirsiniz. UV teknolojisi ile ojelerin kalıcılığı artırılır ve böylelikle ojelerin kullanım süresi uzamış olur. Kullanım süresi kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kalıcı oje uygulamasında özel cihazlar kullanılmaktadır.

NASIL ÇIKARILIR?

Kalıcı oje yaptırdınız fakat bir süre sonra sıkıldıysanız evde çok basit yöntemlerle çıkarabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken tırnaklarınızın üstünü törpülemek olacaktır. Daha sonra birkaç parçaya ayırdığınız pamukların üzerine aseton dökün ve her bir tırnağınızın üzerine bu asetonlu pamukları dikkatlice yerleştirin.Bu işlemden sonra alüminyum folyoyu eşit parçalarda keserek, asetonlu pamuk bulunan tırnaklarınıza yerleştirin ve sarın.şlemi yaparken folyoların açılmamasına dikkat edin. 5 dakika bekleyin ve 5 dakika sonra ojeyi tırnaklarınızın üzerinden yavaşça ovalayarak çıkarın.Tırnaklarınızın üzerinde kalan küçük parçaları sivri bir alet yardımıyla tırnaklarınızın kenarlarından kazıyabilirsiniz. Son olarak tırnaklarınızın üzerine bakım yağı sürmeyi unutmayın.

Bunlarda ilginizi çekebilir: