KALORİFERCİ DAYI ATATÜRK REKLAMINDA!

Kahvede oturuyordu reklam yıldızı oldu. Tartışma yaratan o reklam filminden aldığı parayı duyunca şaşıracaksınız!

Magazin

KALORİFERCİ DAYI ATATÜRK REKLAMINDA! Televizyonlarda yayınlanmaya başladığı andan itibaren herkesi duygulandıran Atatürk'lü Anadolu Sigorta reklamının kahramanı Gururlu Dadaş rolündeki "Erzurumlu Dayı" reklam macerasını anlattı.

SSK'dan emekli olduktan sonra bir apartmanda kalorifercilik yapan 57 yaşındaki Bayraktutar, "O günleri yaşamış olsaydım ve aynı durumda bulunsaydım hiç düşünmeden o cümleleri ben de söylerdim. Çünkü o günlerde devletimiz yeni kurulmuş ve bugünkü gibi imkanlara sahip değildi" diye konuştu.

Oynadığı kısacık rol ile Türkiye'yi duygulandıran ve Erzurum'da 7'den 70'e herkesi gururlandıran 7'sı kız 2'si erkek 9 çocuk babası 57 yaşındaki Sebahattin Bayraktutar, şu anda kalorifercilik yaparak geçimini sağlıyor.


REKLAM FİLMİNİN ÖYKÜSÜ
Bayraktutar, kendisini şöhrete götüren reklam filminin öyküsünü şöyle anlatıyor; "Her zamanki gibi işlerimi bitirdikten sonra Erzincan kapı'daki bir kahvehanede oturuyordum. Bir bayan geldi, "Aradığımız yüz sensin. Bir reklam filmi çekeceğiz oynamak ister misin' dedi.

Ben de kabul ettim. Daha sonra Evrenli Köyü'ne gittik. Burada çekimler yapıldı. Yapmam gerekenleri söylediler. Ben de doğal halimle oynadım. Reklam filmi karşılığında 500 lira verdiler. Figüranlara da 50'şer lira dağıttılar. Ben de şaşırdım, ne olduğunu anlamadım bile. Yine bu tip bir film olsa seve seve oynarım."

HERKES İLGİ GÖSTERİYOR
Reklam filminin yayınlanmasından sonra bir anda ilgi odağı olduğunu anlatan Bayraktutar, vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü söylüyor.

Bayraktutar, "Film televizyonlarda gösterilmeye başladıktan sonra caddelerde, sokaklarda beni çevirip "O reklam filminde oynayan dayı sen misin' diye soruyorlar. Bu da çok hoşuma gidiyor. Reklam filmi her oynadığında torunum "Dedem çıktı, dedem' diye bağırıyor. Reklam filmi sebebiyle birçok gazetede fotoğrafım çıktı ama kimse benim kim olduğumu bilmiyor" dedi

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: