'KALP AĞRISI' BÜYÜK SES GETİRDİ!

Halide Edip Adıvar'ın aynı adlı romanından uyarlanan 'Kalp Ağrısı', atv'de yayınlanıyor. Dizide 'Azize'yi canlandıran Selma Ergeç: Kitap okunmasına katkımız oluyorsa ne mutlu bize!

Magazin

'KALP AĞRISI' BÜYÜK SES GETİRDİ! Diziler dolaylı da olsa kitap okutuyor
Klasik roman uyarlamalarının ekranlarda ilgi görmesi yapımcıları harekete geçirdi. Bu halkaya en son Halide Edip Adıvar'ın en güzel aşk romanı olarak bilinen 'Kalp Ağrısı' eklendi. atv ekranlarında yayınlanan 'Kalp Ağrısı' büyük ses getirdi.

Büyük bir görev
Daha yayınlanmadan önce bile tanıtımıyla izleyiciler arasında merak uyandıran 'Kalp Ağrısı'nın kitap satışı artarken, dizinin oyuncusu Selma Ergeç, uyarlama dizilerin kitap satışlarına etkisine dikkat çekti. Ergeç şunları söyledi: "Kitap okumayan bir toplumda edebiyat uyarlamalarının yapılması çok güzel. Çünkü 'Kalp Ağrısı' daha yayınlanmadan kitabının yeni basımı çıkmış. İzleyiciler kitap okumaya yönelmiş. Hiç kitap okumayan insanları kitaplara yaklaştırmak açısından dizilerin pozitif bir etkisi oluyor. Diziler dolaylı yoldan insanlara kitap okutuyorsa, büyük bir görevi tamamlamış oluyor diye düşünüyorum."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: