KALP HASTALARI İÇİN FUTBOL MAÇI

Fatih Akın&All Stars takımının kaptanlığını yapan Fatih Akın, maçtan sonra minik kalp hastaları ile poz verdi. Akın’ın takında Sasha, Peter Lohmayer gibi ünlü isimler vardı.

Magazin

KALP HASTALARI İÇİN FUTBOL MAÇI Yönetmen Fatih Akın kalp hastası çocuklara destek vermek için futbol maçına katıldı. Yıldızların oynadığı maçtan 25 bin Euro gelir elde edildi..

'Yaşamın Kıyısında' filmiyle pek çok ödülün yanı sıra 'Lola Alman Film Ödülünü' de kazanan yönetmen Fatih Akın gelirini kalp hastası çocuklara vermek üzere bir futbol maçı organize etti. Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen organizasyonda birçok ünlü de Akın'a destek çıktı. Ünlü yönetmenin kaptanlığını yaptığı Fatih Akın&All Stars' adlı takımda Til Schweiger, Olli Dietrich, Sasha, Tim Maelzer, Peter Lohmeyer ve Louis Klamroth gibi tanınmış oyuncu ve şarkıcılar, Hamburg Üniversitesi'nin doktorlar takımı 'UKE Placebo Kickers'e' karşı oynadı. Maçtan elde edilen 25 bin euro'luk gelir ile hastanede kalp hastası çocuklar için oyun alanı yapılması da planlanıyor.

GÜCÜ KULLANIN

Akın maç öncesi yaptığı açıklamada, güçlü olunduğu takdirde bunun ihtiyacı olanlar için kullanılması gerektiğini söyledi ve ekledi: 'Eğer isminiz bir markaysa bunu yardıma ihtiyacı olanlar için kullanmayı bilmek gerek. Bu tür organizasyonların sıkça yapılması gerektiğini düşünüyorum.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: