Kano Federasyonu tarihinde bir ilk!

Türkiye Kano Federasyonu Akarsu Slalom Milli Takımı, Üsküp'te düzenlenen kano yarışmalarında tarih yazdı.

Diğer Haberler

Kano Federasyonu tarihinde bir ilk! Türkiye yarışlarda 3 Altın, 2 Gümüş Ve 3 Bronz madalya kazandı.

Bu Yıl 49.'su düzenlenen IKAS yarışlarında Makedonya, Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna, Finlandiya, Macaristan ve Litvanya katıldı.

Mekedonya'da yapılan 9 ülkenin katıldığı yarışlarda Türkiye 3 Altın, 2 Gümüş 3 Bronz madalya kazandı. Türkiye kanoda K1 Erkekler Kategorisinde Türk Kano Tarihinde İlk defa kürsüye çıktı. Şampiyonada 16 Yaşındaki Mustafa Arda Acar ile 3.lük Kürsüsünü Ağabeyi Anıl Acar paylaştı. Acar Kardeşlerin bu performansı olimpiyatlar için umut verdi.


Kano Akarsu'da dereceye giren milli sporcular:

K1 Bayanlar Kategorisi: Sedanur Geçer 1. Gamze Polat 2.

C1 Erkekler Kategorisi: Murat Çiftçi 3.

C1 Bayanlar Kategorisi: Kader Korkmaz 1.

C2 Erkekler Kategorisi: Eren Morgil, Murat Çiftçi İkilisi 2. Oldu.


Federasyon başkanı Kabakçı: ''Tarih yazdık!"

Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı ''Yaptığı açıklamada, Kano Akarsu branşında tarih yazdık. 49 yıldır aralıksız düzenlenen yarışlarda tüm kategorilerde madalya kürsüsünde milli sporcularımız vardı. Ancak ilk defa Kano Akarsu'da kürsüye çıktık. Milli Sporcularımızın bu üstün başarısından dolayı çok mutluyum. "Ülkemize bu madalyaları kazandıran Antrenör ve Sporcularımızı Can-ı gönülden tebrik ederim" dedi.

Kaynak:DHA
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: