Kapatıcı seçimi ve uygulama!

Kapatıcı uygulamadan yapılacak bir makyajda gözaltı halkalarını belirginleştirebilir. Kapatıcı kullanılarak yapılan makyaj daha hoş görünür ve kalıcı olur.

Kadın

Kapatıcı seçimi ve uygulama! Kapatıcılar Ne İşe Yarar?
Dudak çizgisini yeniden şekillendirebilir.
Burun deliklerinin çevresindeki kızarıklığı giderir.
Göz kapaklarına uygulandığında farın kalıcı olmasını sağlar.

Kapatıcı Kullanmanın Püf Noktaları

Kapatıcıyı kabarık bir lekenin, benin yahut iri bir sivilcenin üzerine uygulamamak gerekir. Aksi halde uygulama yapılan bölgeye daha fazla dikkat çekeriz. Bunun yerine biraz pudra kullanarak bölgedeki renk farkını alabiliriz.
Yağ bazlı kapatıcılar ince çizgileri parlatarak daha fazla belirginleştirirler. Yağ bazlı kapatıcılardan uzak durmakta fayda var.
Kalem şeklinde olan kapatıcılar daha narin bir uygulamaya imkan sağlarlar. Bunları tercih etmekte fayda vardır. Aksi halde kapatıcıyı bir temizleme çubuğunun ucuyla da küçük bölgelere uygulayabilirsiniz. Yüzümüzde herhangi bir yere ihtiyaçtan fazla kapatıcı sürmek de ilgiyi o bölgeye çekecektir.
En uygun kullanım kapatıcıyı öncelikle noktalar halinde uygulama yapacağınız bölgeye sürmek ardından parmak uçlarımızla narince masaj yapar gibi kapatıcıyı dağıtmaktır.

Renk Seçimi
Cilt renginizden biraz daha koyu bir ton seçmeniz ideal olandır.
Kapatıcının rengi fondöten seçiminizden bir ton daha açık olmalıdır.
Kapatıcı rengini en iyi deneyebileceğiniz yer kol içinizdir.
Eğer kapatıcıyı gözaltı halkaları için kullanacaksanız içinde altın parıltıları olanları tercih edebilirsiniz.
Eğer kapatıcıyı sivilcelerinizi kapatmak için kullanacaksanız içinde sarı tonları olanları tercih edebilirsiniz. İçinde pembe tonları olan kapatıcılar yalnızca sivilcelerinizi biraz daha belirginleştirmeye yarar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: