KAR YAĞIŞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bugün ve hafta sonu hava nasıl olacak? İşte Meteorolojiden son bilgiler...

Magazin

KAR YAĞIŞI NE ZAMAN SONA ERECEK? Meteorolojiden alınan son bilgiye göre, hafta başından itibaren İstanbul'da etkili olan soğuk ve yağışlı havanın, bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz’den gelen yeni bir yağışlı havanın etkilisi altına girmesi bekleniyor.

Öğle saatlerinden itibaren hafif kar şeklinde başlayacak yağışın, zamanla etkisini artıracağı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yağmura dönüşeceği tahmin ediliyor. Cuma günü yağışın aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur şeklinde görüleceği bekleniyor. Hafta sonu ise İstanbul’da yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığının hissedilir derecede 6 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor.
Alınan son bilgilere göre, hafta başından itibaren yurdu etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, bu sabah saatlerinde doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Ancak bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz’den gelen yeni bir yağışlı havanın yurdun batı kesimlerinde etkili olacağı bekleniyor. Hava sıcaklığının bugün iç ve batı kesimlerde, Cuma günü tüm yurtta olmak üzere hissedilir derecede 6 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor.

Bugün sabah saatlerinde Doğu Anadolu’nun Doğusu, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Kar yağışlarının akşam saatlerinden sonra Bursa, Balıkesir, Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Bolu çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Cuma günü Ege, Marmara, Batı Akdeniz ile sabah saatlerinde olmak üzere Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Zonguldak, Çorum ve Kırıkkale çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Marmara’nın güneydoğusu ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli olarak eseceği bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?
Hafta sonu yurdun büyük bir bölümünde yağış beklenmiyor. Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de yağmur ve sağanak şeklinde yağış görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kıyı Ege ile Çanakkale Boğazı, Bozcaada ve Gökçeada çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak eseceği bekleniyor. Doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı, iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının hafta sonunda da tüm yurtta artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: