"KARA TOPRAK VER YARİMİ" İLE UĞURLANDI

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden "Kurtalan Ekspres"in gitaristi Bahadır Akkuzu, son yolculuğuna uğurlandı.

Magazin

"KARA TOPRAK VER YARİMİ" İLE UĞURLANDI Cenaze töreninde, cenaze namazını kıldıran imam yaptığı konuşmada, Bahadır Akkuzu'yu kendi bestesi olan "Kara toprak ver yarimi" şarkısı ile uğurlayacaklarını söyledi.

Akkuzu için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Eşi Leyla, oğlu Sonat, kardeşi Cihangir Akkuzu ve babası Mustafa Akkuzu'nun taziyeleri kabul ettiği törene, çok sayıda müzisyen ile tiyatro ve sinema oyuncusu katıldı. Akkuzu'nun cenazesi cami avlusuna getirildiğinde dostları, yakınları ve ailesi gözyaşlarını tutamadı. Eşi Leyla, Bahadır Akkuzu'nun tabutu üzerindeki resmini öperek ağladı. "Kurtalan Ekspres" grubunun diğer üyesi müzisyen Ahmet Güvenç, törende basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bundan sonra bütün hayatı boyunca söyleyecekleri şeyleri Bahadır Akkuzu ile birlikte söylemeye devam edeceğini belirtti. Cenaze namazına gelen Akkuzu'nun tüm dostları da erken ölümün sanatçıya yakışmadığını belirtti.

AKKUZU'YA KENDİ SÖZLERİYLE UĞURLAMA

Bu arada, cenaze namazını kıldıran imam da yaptığı konuşmada, Bahadır Akkuzu'yu kendi bestesinin sözleriyle uğurlayacaklarını belirterek şarkının "Bir gün olur devran döner / Vade gelir yollar biter/ Zengin fakir buradan geçer / Kara toprak ver yarimi / Bak şu dünyanın haline / Meyletme dünya malına / Razı oldum hayaline / Kara toprak ver yarimi" şeklindeki sözlerini okudu. Cenaze töreninde ayrıca Eser Taşkıran, Cihat Tamer ve Nuri Alço da hazır bulundu. Bahadır Akkuzu'nun cenazesi, kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: