Karaca Cubique ile sofralarda kübizm rüzgarı esiyor!

Çağdaş sanat akımları arasında büyük öneme sahip kübizm Karaca ile sofralara yansıdı. Tek tönlü bir bakış açısını kabul etmeyen kübizm farklı bakış açılarının birleşimini temsil ediyor ve Karaca Cubique Kahvaltı Takımı da işte bu sanat tekniği ile sofralara yeni bir akımla yansıyor.

Yaşam

Karaca Cubique ile sofralarda kübizm rüzgarı esiyor! Karaca sofra ve mutfaklara ilkleri ve yenilikçi ürünleri ile imza atmaya devam ediyor. Her zaman öncü olmayı hedefleyen marka tasarımlarında farklı akımlara da yer vererek iddialı seçenekler sunuyor. Cubique Kahvaltı Takımı da Karaca’nın bir sanat akımından esinlenerek sunduğu ayrıcalıklı koleksiyonları arasında yer alıyor. Kübizm akımından ilham alınarak tasarlanan Karaca Cubique Kahvaltı Takımı; formda özün, değişmeyen resmini bulmaya çalışan bir tarz sunuyor.

Karaca Cubique Kahvaltı Takımı objenin yalnız görünen yönünü değil, asıl görünmeyen yönlerini gösterebilmek için formun üç boyutunu da çizgisel anlamda öne çıkarmayı amaçlıyor. Parçaların geometrik yapıları ve görüntülerinin birbirini tamamlaması, iç içe girmesi ve üst üste depolanması ile kübizm bu seride üç boyutlu olarak ifade ediliyor. Temelinde kare bulunan şekillerin yumuşak kıvrımlarla dengelendiği seride, sofra üzerinde farklı şekillerde bloklar oluşturularak fonksiyonel ve ergonomik bir sofra deneyimi yaşatılıyor.

6 kişilik Karaca Cubique Kahvaltı Takımı, çay ve kahvaltı servislerinin yanı sıra 2 adet zeytinlik, 2 adet peynir tabağı, 1 adet tuzluk, 1 adet biberlik, 1 adet kürdanlıktan oluşuyor.

Kübizm akımından ilham alarak Ahmet Toplu tarafından tasarlanan Cubique Kahvaltı Takımı, dünyaca ünlü tasarım ödülü olan iF Design Award 2019 almanın da gururunu taşıyor. iF Design Award, olağanüstü tasarım için bir kalite mührü olarak tanınıyor. Tasarladığı ürünlerde hep daha iyisini yapmaya odaklanan Karaca, ürünleri ile ayrıcalığı yaşatımaya ve artı değer katmaya devam ediyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: