KARADENİZ'DE ARTIŞ VAR

Karadeniz'de estetik operasyonlarda artış olduğunu belirten Dr. Çapar 'Aileler kızlarına burun estetiği hediye ediyor' dedi..

Magazin

KARADENİZ'DE ARTIŞ VAR Karadeniz Bölgesi'nde güzelleşmek uğruna son bir yıl içinde üç bin kişinin estetik ameliyat geçirdiği ortaya çıktı. Tabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi'nde görevli Opr. Dr. Mustafa Çapar, bölge insanının en büyük özelliği olan kemerli ve uzun burunlu insanı artık Karadeniz'de bulmanın zor olduğunu belirtti. Dr. Çapar 'Bölgenin erkekleri büyük oranda değişim yaşadı. Eskiden yok denecek kadar az olan burun estetiğine, son yıllarda erkekler de ilgi gösteriyor' dedi. Çapar 'Fıkralar artık insanları üzüyor. Ameliyat için gelenlerin bir kısmında, bölge insanının burnuna yönelik yapılan espri ve fıkraların da etkisi var. Kemerli ve uzun burunlu insanlar, üzülmemek için çareyi doktorda arıyor. Estetik cerrahide amaç kişilerin özgüven kazanmalarına yardımcı olmaktır' dedi.

BURNU TÖRPÜLÜYOR
Burnundan rahatsızlık duyanların burunlardaki kemerleri törpüleyerek, yüz yapısına uyan bir hale getirmeye çalıştıklarını belirten Dr. Çapar 'Kadınlarda ve erkeklerde belirli idoller var. Kalkık burnu beğenen kadınlar sanatçı Ebru Gündeş'in burnunu, erkekler ise Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakterinde rol alan Necati Şaşmaz ve şovmen Beyazıt Öztürk'ün burnunu beğeniyor ve istiyor' dedi. Çapar, görünüşüyle barışık ve sağlık sorunu olmayanların ameliyat olmasının gerekmediğini de vurguladı.


Okulların tatil olduğu dönemlerde ameliyatların arttığına dikkat çeken Dr. Çapar, 'Üniversitede ve lisede eğitim gören ve sınıfını başarıyla geçen kızlar, ailelerinden ödül olarak burun estetiği istiyor. Aileler de çocuklarının bu isteğine karşı çıkmıyor ve istediği estetiği yaptırıyor' dedi. Çapar, hastaları ve ameliyat olmak isteyenleri internetteki facebook'ta bir araya getirmek için bir de grup oluşturduğunu söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: