‘KARANLIKTAKİLER’ GELİYOR

Çağan Irmak’ın yeni filmi, 2 Ekim’de vizyona giriyor. Filmin başrollerini yine çok fazla tanımayan oyuncular paylaşıyor

Magazin

‘KARANLIKTAKİLER’ GELİYOR Issız Adam filmiyle geçtiğimiz yılın en çok konuşulan yönetmeni Çağan Irmak, yine iddialı bir filmle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Yapımcılığını Mustafa Oğuz’un, başrollerini Meral Çetinkaya, Erdem Akakçe ve Derya Alabora’nın üstlendiği “Karanlıktakiler”, 2 Ekim 2009’da vizyona giriyor.


Film dünyanın en prestijli festivallerinden biri olan “Montreal Film Festivali”nden davet aldı. Karanlıktakiler dünya prömiyerini 27 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Montreal Film Festivali’nin Dünya Sinemasına bakış/Focus on World Cinema bölümünde yapacak. “Mustafa Hakkında Her Şey”, “Babam ve Oğlum”, “Ulak”, “Issız Adam” gibi filmlerin yönetmeni Çağan Irmak, bu filminde de yetenekli genç oyunculara şans veriyor.


‘Ölmek kolaydı ama sen vardın’

Fİlm, orta sınıf ahlakının yargısıyla hayatı biçimlenmiş anne ve annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikâyesini anlatıyor. Egemen (Erdem Akakçe) 30’lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren (Meral Çetinkaya) ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış ufak bir cehennem gibidir...


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: