Karşılıksız sevmeler!

İmkansız aşktan sonra ikinci sırayı alan zor aşklardan biri de 'karşılıksız aşk'!

Kadın

Karşılıksız sevmeler! Karşılıksız aşk yaşayanların kendilerini çaresiz ve mutsuz hissettiğini biliyoruz. Bu konuda size sizden başka hiç kimse yardımcı olamaz.

Bazı iletişim uzmanları karşılıksız aşkı “tedavi gerektiren bir hastalık” olarak görürken kimi uzmanlar ise bu duyguyu “kişinin kendisine itiraf edemediği duyguların başka bir kılıkla dışa vurumu” olarak nitelemektedir...

Karşılıksız aşklar, birbirini iyi tanıyan ve sosyal ortamda birlikte olan insanlar arasında olmaz. Çünkü bütün benliği ile sevip “onda yok olmak” için kişinin hayali bir karakter yaratması gerekmektedir. Bu da ancak bir bakışta aşık olunan, yabancı bir insan olabilir.

Seks duygusu ile karşı cinsi arzulamak ve bu arada aşkın diğer güzelliklerini de birlikte yaşamak sağlıklı bir aşk hayatının gerekliliklerindendir. Eğer günlük yaşamın güzellikleri ile seks hayatının zevkleri aynı anda bir ilişkide yoksa bu tarz bir ilişki “eksik bir iletişim tarzı” olarak adlandırılmaktadır. Karşılıksız aşkta ise kişi karşı cinsteki kişiye bu gözle bakmamaktadır. Yani yaşanacak güzel günler kurgusu yaşanmakta fakat cinsellik geri plana atılmaktadır. Birçok aşık eğer sevgilisini “yataktayken…” biçiminde fantezi dünyasında hayal ederse aşkının “kirleneceğini” düşünmektedir.

Birisini çok sevip ötekinden çok nefret etmek, biçiminde gelişen garip bir mantık karşılıksız aşkların hepsinde görülmektedir. Bütün varlığı ve bütün benliği ile sevdiği “o” dışında bir de kötü, düşman kabul edilen bir “o” vardır. Bu iki zıt karaktere duyulan iki zıt duygu adeta birbirini beslemektedir.

Çoğu durumda aşık olunan kişinin annesi ya da babası kavuşma önünde engel olarak görülür ve ona düşman olunur. Bazı durumlarda ise kişi kendi ailesine döner ve onları bu aşkın gerçekleşmemesinin sebebi sayar.

Bazen nefret edilen kişi “sevgili tarafından kendisine yüz verilen şahıs” olmaktadır. Bu durumda adı geçen şahıs asla sevgilinin sevgisini hak etmemektedir. Sevgili sadece “kandırılmıştır” ve er ya da geç “gerçeği görecek”tir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: