Kaş Marina bir doğal cennet!

Ahmet ACAR / KAŞ(Antalya), (DHA) - Antalya'nın Kaş İlçesi'nde 2 yıl önce hizmete giren Kaş Marina, çevre dostu özelliğiyle dikkat çekiyor. Mavi bayrak ve çevre ödülü sahibi marina, pek çok deniz tutkununa ev sahipliği yapıyor. Onlarca yatçının kışı geçirdiği marina, turizme renk katıyor.

Diğer Haberler

Kaş Marina bir doğal cennet! Akdeniz'in doğal koylarından Bucak Deniz'de inşa edilen marina, Setur- Makyol ortaklığıyla işletiliyor. 'Mavi bayraklı' marina, aynı zamanda çevre dostu olması özelliğiyle 'çevre ödülü' aldı. 472 yat kapasiteli marina, 160 yatlık da çekek yerine sahip. 110 ton kaldırma kapasiteli vinçle hizmet verilen marinada, şu anda yüzde 90'ı yabancı olmak üzere 205 yat bağlı.

HER TÜRLÜ YAT BAKIMI YAPILIYOR

Sıra sıra yatların bağlı olduğu marinanın çekek yeri ise tam bir açık hava atölyesi gibi. Yat sahipleri, yatlarını buraya çekerek bakımını yapıyor. Bakım ekipleri aralıksız çalışıyor. Yatların motor aksamı dahil, her türlü iç ve dış bakımı yapılıyor. Boya, vernik ve temizlik işlerini itinayla yapan ekipler, bu çalışmalarıyla ülkeye döviz kazandırıyor. Helikopter pistinin yanı sıra her türlü sosyal tesisin bulunduğu marinada, ayrıca 10 odalı bir otel hizmet veriyor.

Yeni plajı, yüzme havuzları, yat kulübü, deniz üstü iskeleleriyle her türlü hizmet sunuluyor. Fiyatlarıyla da yat sahiplerine önemli avantajlar sağlayan marinada, bir yıllık sözleşme yapana, 6 ay ücretsiz kalma imkanı sunuluyor.


YABANCI YATÇILAR: BURASI DOĞAL CENNET

Kaş Marina'ya 3 gün önce gelerek 2 yıllık sözleşme yapan Alman Andreas Heck, "Burası doğal cennet. Doğa dostu bir marina yapılmış. Su çok temiz ve harika. Çok güzel bir bölge. Meis Adası ve Akdeniz'in tüm doğal kıyılarını gezebiliyorsunuz. İnanılmaz güzel bir liman" dedi.

Kış dönemini Kaş Marina'daki yatında geçiren İngiliz Jennifer Needham ise, "Kaş küçük ve dost canlısı insanların yaşadığı küçük bir şehir. Marinada aradığımız tüm hizmetler sunuluyor. Bu nedenle buradayız. Doğal bir cennet burası. Güleryüzlü personeli var. Şehre de çok yakın" diye konuştu.

Kendisi yelken sporcusu olan Kaş Marina Müdürü Tuncay Özses, Kaş Marina'nın Fethiye- Kekova arasında çok önemli bir boşluğu doldurduğunu kaydetti. Marinanın çevreci kimliğiyle ön plana çıktığını aktaran Özses, "Yatçılara tüm hizmetler sunulmakta. İlk yılımızda yüzde 50 doluluğa ulaştık. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından 'çevre ödülüne' layık görüldük. Tüm yatçıları Kaş Marina'nın güzelliklerini görmeye bekliyoruz" dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: