Kaş şekliniz karakterinizi ele veriyor!

Kaşlarınızın şeklinin karakterinizi ele verdiğini biliyor muydunuz? İşte kaşlara göre karakter analizleri...

Kadın

Kaş şekliniz karakterinizi ele veriyor! İNCE ALINMIŞ KAŞLAR YAŞLI GÖSTEREBİLİR
Artık pek tercih edilmeyen ince kaş modelleri, yerini kalın kaş modasına bırakmıştır. İnce kaşlar, kişiyi olduğundan yaşlı gösterir. Tabii her yüz şekline göre farklı kaş modeli tercih edilse de, pek tercih etmemenizi öneririz. Ancak yüzünüz olduğundan daha küçük ve alnınızda dar ise kaş alanı daralacağından dolayı ince kaş tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır.

ÇOK KAVİSLİ KAŞLAR SERT GÖSTERİYOR
Kavisli kaşlar bir dönem oldukça trend olmuştu. Ancak günümüzde dengeli alınmış kaşlar daha revaçta. Kavis, ne kadar çok artarsa kişinin yüzü o kadar daha kızgın bir ifadeye sahip olacaktır. Bu nedenle daha yumuşak yüz hatları için kavisli olmayan düz ve doğal kaş türlerini tercih etmenizi öneririz. Eğer kaşlarınızın doğal formu çok kavisli ise veya yanlış işlemler sonucunda öyle aldırmak zorunda kalıyorsanız bu noktada uzman birinden yardım almalısınız.

MASKÜLEN BİR GÖRÜNTÜ İÇİN KALIN KAŞLAR
Son yılların en trend kaş modası kalın ve doğal kaşlardır. Ancak zaman zaman bu olduğundan daha fazla abartılmaktadır. Bu da kişinin yüz yapısına hiç uygun olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Çok kalın kaşlar kadınlara genellikle maskülen bir ifade vermektedir. Kalın bırakılan kaşlarda kavisli kaşlar kadar kişiyi sert göstermektedir. Eğer tercihiniz kalın ve koyu kaşlardan yanaysa mutlaka yüzünüzün genel hatlarına uygun olarak tasarlamayı denemelisiniz.

İRİ GÖZLERE SAHİPSENİZ KAŞ KAVİSLERİNİZİ AZALTIN

İri ve yuvarlak gözlere sahipseniz kaş kavisinizi azaltmanızı öneriyoruz.Bunun için kaş kontürü yaptırırken daha düz hatlı bir kaş modeli tercih edilmelidir. Bu model çok daha anlamlı bir ifade yaratacaktır.

KAŞINIZ AŞAĞI DOĞRU DEĞİL YUKARI DOĞRU BAKMALIDIR
Kaşlarınızın aşağı değil yukarı doğru bakmasına dikkat etmelisiniz. Çok uzun ve aşağı doğru kıvrılan bir kaş yapınız varsa, bu gözlerinizi olduğundan daha düşük gösterecek ve yüzünüze yorgun ve üzgün bir ifade verecektir.

Bunlarda ilginizi çekebilir: