KASET FBI'DA

Orjinal kayıt FBI'da deniyor. Peki görüntülerdeki diğer kişi kim?

Magazin

KASET FBI'DA Hollywood'un efsane ismi Marilyn Monroe'nun cinsel içerikli görüntüleri ortaya çıktı.

ABD'de yayımlanan New York Post gazetesi, 15 dakikalık siyah-beyaz görüntülerin 1950'li yıllarda çekildiğini, orijinal kaydın FBI'ın arşivinde tutulduğunu yazdı.

Hatıra koleksiyoncusu Keya Morgan, gazeteye yaptığı açıklamada, görüntülerin bir işadamına satılmasında arabulucu olduğunu ve kimliğini açıklamadığı New York'lu iş adamının görüntüler için 1,5 milyon dolar ödediğini söyledi.

Morgan, işadamının, görüntüleri kimseyle paylaşmayacağı, internette yayımlanmasına izin vermeyeceği yönünde bilgi verdiğini kaydetti.

Marilyn Monroe ile görüntülenen kişinin kimliği, yüzünün görülmemesi nedeniyle bilinmiyor. Dönemin FBI Başkanı John Edgar Hoover'ın, görüntülerdeki erkeğin kimliğinin belirlenebilmesi için haftalarca uğraş verdiği belirtiliyor. Marilyn Monroe'nun adının eski başkanlardan John F. Kennedy ile birlikte anılması da görüntülerin önemini artırıyor.

Hoover'ın da görüntülerdeki kişinin, Kennedy olduğunu ispatlamak için uğraş verdiği ifade ediliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: