Kasım ayının medya raporu

Kasım ayında magazin ve sanat dünyasının öne çıkan konuları belirlendi. Televizyon ve sanat dünyasının ödül töreni “43. Altın Kelebek Ödülleri” televizyon ve müzik dünyasından önemli isimleri bir araya getirirken, geccede “Yılın En İyi Dizisi” ödülüne layık görülen “Diriliş Ertuğrul” ile ilgili başlayan polemikler gündeme bomba gibi düştü.

Magazin

Kasım ayının medya raporu Diğer yandan, Demet Akalın’ın yeni albüm heyecanı, Gülben Ergen – Erhan Çelik çiftinin ayrılık haberleri dikkat çekerken, sanat dünyası hayatını kaybeden ünlü oyuncu Erdal Tosun’un acı haberiyle sarsıldı. İşte MTM’nin yaptığı araştırmanın detayları…

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), hazırladığı magazin dünyasının Kasım ayı raporu açıklandı. Rapora göre, bu yıl 43.sü düzenlenen “Pantene Altın Kelebek Ödülleri” magazin ve sanat dünyasına damgasını vurdu. Televizyon ve müzik dünyasının yıldızlarını görkemli bir törende bir araya getiren gecenin sunuculuğunu Okan Bayülgen ve Pelin Akil üstlenirken, farklı kategorilerde birçok sanatçı ödüle layık görüldü. Törende “Yılın En İyi Dizisi” ödülünü alan “Diriliş Ertuğrul”un yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ’ın teşekkür konuşmasına izin verilmemesi, gündeme bomba gibi düşen gelişmeleri de beraberinde getirdi. Bozdağ, tepki göstererek ödülünü iade etti. Programın sunucusu Okan Bayülgen yaşanan olayın kendisiyle ilgili olmadığı yönünde açıklama yaparken hatanın, ekibi karşılayan hosteste olduğunu belirtti. Diriliş ekibi sanatçıları, yaşanan olaylara sosyal medya hesaplarından da tepki gösterdi.


Doğan Grubu’nun organize ettiği gecede yaşanan gelişmeler üzerine Doğan Medya'dan ilk açıklama gazete yazarı Cengiz Semercioğlu'ndan geldi. Semercioğlu, Diriliş ekibinin yaşadıklarını, bir 'canlı yayın kazası' olarak nitelendirdi. Altın Kelebek Ödülleri toplamda 4 bin 126 habere konu edilirken, yazılı basında 367, görsel basında 493, elektronik basında 3 bin 266 haberle yer buldu. Ünlü komedyen Okan Bayülgen ise 2 bin 867 haberle listenin zirvesinde yer aldı.

Listenin ikinci sırasında ünlü komedyen Cem Yılmaz, 2 bin 691 haberle basında yer aldı. Cem Yılmaz, “Av Mevsimi” filminde birlikte çalıştığı yönetmen Yavuz Turgul ve Şener Şen’le geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. Sinemaseverleri heyecanlandıran bu buluşma, yeni film projesi üzerine görüştükleri haberlerini beraberinde getirdi.

Listenin üçüncü sırasında yer alan Demet Akalın, 2 bin 191 haberle basında konu oldu. Kasım ayında “Rakipsiz” adlı albümünü çıkaran Akalın, hayranları tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Piyasaya sürülen albüm için açıklama yapan Akalın, “İçime sinen bir albüm oldu. Bu albüm sevenlerime 20’nci yıl hediyem” şeklinde konuştu.

2 bin 188 haberle listenin dördüncü sırasında bulunan İbrahim Tatlıses’in 24 yıllık yardımcısı Damla Buket Çakıcı ile evleneceği yönündeki iddialar, basına yansıyan haberler arasında yer aldı.

Listenin beşinci sırasında 2 bin 36 haberle Gülben Ergen yer aldı. Son günlerde özel hayatlarıyla gündeme gelen Gülben Ergen-Erhan Çelik çifti, boşanma davası açarak evliliklerini sonlandırma kararı aldı.
Megastar Tarkan 2 bin 35 haberle altıncı sırada bulunurken, ünlü yapımcı Acun Ilıcalı 2 bin 20 haberle listenin yedinci sırasında yer aldı.

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Necdet Tosun’un oğlu Erdal Tosun, geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Erdal Tosun, bin 243 haberle basında yer aldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: