Kaşlar nasıl kalınlaşır?

Geçtiğimiz birkaç sezondur kalın, dolgun ve en önemlisi doğal kaşlar moda. Sizde stil sahibi kaşlara evdeki malzemelerle ulaşabilirsiniz!

Kadın

Kaşlar nasıl kalınlaşır? Doğal yağ karışımı Bu tarif ile, sadece kaşlarınızı değil aynı zamanda kirpiklerinizi de güçlendirebilirsiniz. Küçük bir kapta, eşit miktarda hindistan cevizi yağı ve hint yağını karıştırın. Bu karışımın üzerine 1 yemek kaşığı avokado yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bir rimel fırçasıyla ya da parmaklarınızın ucuyla kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.


Soğan suyu Soğan suyu şaç moleküllerine bakım yaparak onları güçlendirmenin yanında kaşlarınızın uzamasını ve parlamasını da sağlar. Bir orta boy soğanı ince bir şekilde doğrayın ve suyunu sıkın. Bu suyu kaşlarınıza uygulayın ve 5 dakika boyunca kaşlarınıza masaj yapın. Daha sonra yüz yıkama jelinizle yüzünüzü yıkayın.

Süt bazlı yüz maskeleri Süt; protein, B vitamini, laktik asit ve kalsiyum içerir. Bu nedenle süt kolejen üretimini tetiklerken aynı zamanda kıl köklerini yeniler ve korur. Süte batırtığınız bir tutak pamuğumu kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Süt kuruyana kadar bekleyin ve yüzünüzü su ile durulayın.

Limon suyu Limon; saç köklerinin güçlenmesi ve uzaması için gereki olan vitamin ve antioksidan açısından oldukça değerli bir kaynaktır.Fakat limonun saç açıcı etkisini unutmamak gerekiyor. Bir dilim limonu kaşlarınıza sürün ve 15-20 dakika bekletin ve yüzünüzü su ile durulayın.

Eteri yağlar En iyi sonuç için; size yumuşatıcı, güçlendirici ve nemlendirici etkisi olan çay çiçeği yağı ya da lavanta yağı öneriyoruz.Bu her iki yağ, en iyi etkiyi hindistan cevizi yağı veya hint yağı ile karıştırıldığında gösterecektir. Hazırladığınız yağ karışımını günlük olarak kullanabilirsiniz.

Yumurta sarısı Protein ve vitamin açısından zengin olan yumurta sarısı, saç yapısını besler ve daha sağlıklı uzamaya yardımcı olur. Bir yumurta sarısını çırpın ve kaşlarınıza uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Vazelin Vazelinin nemlendirici etkisini hepimiz biliyoruz. Vazelin ayrıca kaşlarınızın büyümesine ve verdiğiniz şekilde kalmasına yardımcı olur.

Masaj Bir rimel fıçası kullanarak, kaşlarınızı aşağı ve yukarı hareketlerle tarayın.Ardından kaşlarınıza, parmak uçlarınız ile önce nazikçe sonra daha güçlü dairesel hareketlerle yukarıya doğru masaj yapın. Bu masaj kan akışını hızlandırmakla birlikte, göz çevresindeki yorgun ifadeyi gidermeye yardımcı olur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: