Kaşlarınızı mükemmel göstermenin 3 yolu!

2000'li yıllarda incecik kaşlar moda olmuştu. Sene 2018 olduğunda ise doğal kaş biçimden kalın kaş modeline doğru bir giriş yapıldı. İşte kaşlarınızı mükemmel göstermenin yolları...

Kadın

Kaşlarınızı mükemmel göstermenin 3 yolu! Hepimiz incecik kaşları hatırlıyoruz ve mutlaka öyle bir iki fotoğrafımız mutlaka vardır. Takvim 2018 yılını gösterdiğinde ise, doğal kaş modelinden kalın kaş modeline doğru bir giriş yapıldı. Gelin o dolgun kaşlarımızı kaldırarak bu yöntemlere bir bakalım…

Kalem

Kalemi daha çok kaş aralarını doldurmak için kullanırız. İnce sivri uçlu kalem ile doğal saç benzeri vuruşlarla istenilen yerler kolaylıkla kapatılabilir. Koyu veya açık renkler kullanarak belirli alanlardaki yoğunluğu arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Doğru vuruşları yapabilmenin yöntemi ise saç telinizi taklit etmeniz yeterli olacaktır. Kaleminizin bir ucunda fırça da varsa bu vuruşlardan sonra fırçanızla da yumuşatabilirsiniz. Eğer sarışın bir tonunuz varsa kaşlarınızı tamamlamak için bir iki ton koyu bir kalem tercih etmelisiniz. Daha koyuysanız ise bir ila iki ton daha açık bir kalemle kaşlarınızı doldurun.

Pudra

Pudra da seyrek kaşları doldurmak için iyi bir yöntemdir. Kaşların altında kalın ve dolgun bir gölge oluşturur.

Pudra ile kaşınızı dolgunlaştırırken açık ve koyu renklerden oluşan ikili bir palet seçin. Açılı bir fırça kullanarak iç köşeden kemere kadar açık renkli tonu geçin. Ardından şekillendirmek için uçları daha koyu renkle doldurun. Bu şekilde süper yoğun görünümlü kaşlar elde edebilirsiniz.

Jel

Jel kaşlarınızın dağınık durmasını engellemek için idealdir. Daha düzgün bir görünüm elde etmek için kalın kaşları tutar ve yerine kilitler. Ayrıca diğer ürünlerin üstüne son dokunuş olarak da uygulanabilir.

Jeli kullanmak için önce kalın tüylere şekil vermek için fırçalayın ve daha sonra asayı kullanarak jeli kaşlarınızın dışına doğru uygulayın.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: