KAVGAYA NEŞE ERBERK DE DAHİL OLDU

Zekeriyaköy'de ünlülerin uğrak mekanları arasında yer alan Fincan Kafe'nin sahibi Firdevs Hale Figen'in müşterisi Nelih Akay'ın kendisini tehdit ettiği iddiası ile açtığı davaya Neşe Erberk de dahil oldu

Magazin

KAVGAYA NEŞE ERBERK DE DAHİL OLDU Akay'ın eski iş ortağı Erberk'in Akay aleyhinde tanıklık yapma talebini mahkeme reddetti. Figen Akay'ı kendisini tehdit etmekle; Akay ise Figen'i kafede sahne alan sanatçı Harun Kolçak'a saygısız davranmakla suçluyor.

CANAN İSPİR / İSTANBUL (AJANS HABERTÜRK)

Zekeriyaköy'deki Fincan Kafe'nin sahibi Firdevs Hale Figen (51) ile imaj danışmanı ve 'cast ajansı' sahibi Nelih Akay'ı (46) karşı karşıya getiren süreç yaklaşık iki yıl önce başladı. İkili arasındaki arkadaşlık, Figen'in avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurmasıyla düşmanlığa dönüştü. Figen, Akay'ın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldığını belirtti. Akay'ın yolladığı elektronik postalar ve üçüncü kişiler aracılığıyla kendisini taciz ettiğini belirten Figen, 'Nelih Akay, ?Benim arkamda kimlerin olduğunu bilmiyorlar. Yakında neler olacak. Onların topunu sileceğim' demektedir. Tehditler yüzünden eşim ile kızlarımın hayatları tehlikededir' iddialarında bulundu.

Önce Harun Kolçak kavgaya dahil oldu

Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında ifade veren Nelih Akay ise, Figen'i mekanda sahneye çıkan Harun Kolçak'a saygısız davranışlarda bulunmakla suçladı. Akay kendisini 'Figen'in mekanına dört yıldır gidiyorum. Sahipleriyle arkadaştım. İş yerinin gelişmesi için kendilerine bazı yardımlarım oldu. Hiçbirinde de maddi talebim olmadı. Harun Kolçak'ı oraya benim aracılığımla getirttik. Fakat sanatçı arkadaşımıza, burada bazı saygısız davranışlarda bulunuldu' sözleriyle kendisini savundu.

İki yıla kadar hapsi istendi

Savcılık soruşturması sonucunda Nelih Akay hakkında 'tehdit' suçundan iki yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlk duruşmada hakim karşısına çıkan Akay, hakkındaki suçlamaları reddetti. Akay, Figen kabul ederse uzlaşmak istediğini beyan etti. Firdevs Hale Figen ise uzlaşma teklifine olumsuz yanıt verdi.

İşletmeci Figen: 'Batma noktasına geldim'

İki kadın arasındaki davanın görülmesine, önceki gün devam edildi. Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya şikayetçi Firdevs Hale Figen, avukatı ile birlikte katıldı. Oturuma katılmayan Nelih Akay'ı da duruşmada avukatı temsil etti. Figen, Akay'ın kendisine yönelik hareketlerinden dolayı batma noktasına geldiğini ve ilaçlarla ayakta durduğunu ileri sürdü.

İkinci ünlü: Neşe Erberk

Şikayetçi Figen, davanın basına yansımasının ardından Akay'ın eski iş ortağı Neşe Erberk'in kendisine ulaştığını belirterek, 'Kendisini tanımam. Bana, Akay'ın kendisine karşı da benzer hakaretlerde bulunduğunu anlattı ve duruşmaya tanık olarak katılmak istediğini söyledi' dedi. Mahkeme ise Figen'in bu talebini dava konusu dışında olduğu gerekçesiyle reddetti. Duruşma ertelendi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: